n deze wijze van sanering van de Ravestraat zijn goed keuring verlenen, dan menen wij, dat daaraan in derdaad de voorkeur moet worden gegeven boven de oplossing zoals die in het saneringsplan is ge kozen. Dat zou dus moeten inhouden, dat men zich niet beperkt tot het registreren van enige panden in de Ravestraat als beschermd monument, doch dat de gehele straat wordt aangepakt. Een zodanige sanering zou met name dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de huisvesting van bejaarden. Voorts stellen wij u voor aan de Minister in over weging te geven onderstaande panden aan de lijst toe te voegen: Poststraat 29 en 42; Lange Sint Janstraat 11; Pa ternosterstraat 1; Engelse Kade 1; Oude Haven 4; Rodedorp 4." Ten aanzien van de beschermde stads- en dorps gezichten wijzen B. en W. er verder op, dat hier nog talrijke en moeilijke problemen aan vast zitten en dat het nog geruime tijd kan vergen, alvorens de betrokken Ministers tot zodanige aanwijzingen zullen over gaan. B. en W. van Zierikzee stellen zich daarom voor, daarop vooruitlopend, gemeente lijke voorschriften vast te stellen, welke de instand houding van het stadsbeeld beogen. Een voorbeel dige behandeling. Uw medewerking wordt gevraagd Met dit nummer van „Heemschut" sluiten wij het jaar af. Het nieuwe jaar, 1964, doemt reecls op. Het staat vast, dat in talloze gevallen, waar de schoonheid van ons land bedreigd wordt, de hulp, de steun en raad van de Bond Heemschut inge roepen zal worden. Dan moet ons apparaat klaar staan. Het aantal gevallen waarin dit gebeurt wordt groter dan tevoren, de gevallen zijn ook ingewik kelder en vragen dikwijls snelle reacties. Met de beperkte middelen die ons ter dienste staan is het niet mogelijk alle gevallen, die uit geheel het land op ons bureau komen doeltreffend en met kennis van zaken te behandelen. Toch zouden wij dat wel willen. Het zou ook kunnen. Daartoe kan elk lid van de Bond Heemschut mee helpen. Onze orga nisatie heeft een bredere basis nodig, meer leden, wat grotere inkomsten betekent, grotere oplage van ons orgaan, meer mogelijkheden. Er zijn ontelbare Nederlanders, die trots zijn op ons land, die het evenals u en wij gaaf en karakter vol willen houden. Weten zij eigenlijk wel van doel en streven van Heemschut? Zo niet, zouclt u dat rondom u bekend willen maken in uw kring van gelijkgezinden, wijzend op ons werk: waken voor de schoonheid van Nederland, wijzend op het 6 x per jaar verschijnende geïllustreerde orgaan en wijzend op de luttele contributie van 10,— per jaar? Wij moeten naar de 10.000 leden. Een nieuw lid aanbrengen is velen niet moeilijk gebleken. De mondelinge aanbeveling en het overleggen van een nummer van „Heemschut" is veelal overtuigend. De maand december leent zich bijzonder goed voor dit werk. Wilt u het voor ogen houden, voor doel treffend werk moeten wij naar de 10.000 leden. U alleen kunt ze niet aanbrengen, samen kunnen wij dat wel! 119 Een der stncplafonds uit de linkerachierkamer van het Vlissinger stadhuis; zie het artikel op de volgende pagina's. {foto's pag. 119 t.m. 124 Rijksdienst voor de Monu mentenzorg).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1963 | | pagina 9