Heemschutdag 1962 79 Bij de specerijmolen „De Huisman"v.r.n.L Mr. Am. J. d'Ailly, Ton Kool, Mej. Bosman, wethouder Metselaar van Zaandam. Het bleek een goede gedachte de jaarlijkse excursie nu eens niet op de traditionele eerste vrijdag in september, doch op een zaterdag te houden, teneinde zoveel mo gelijk leden in de gelegenheid te stellen aan de Heem schutdag deel te nemen. Het resultaat was, dat ruim 480 leden en introducé's zich aanmeldden. He laas moesten er na de gestelde termijn van inschrijving nog vele leden worden teleurgesteld. Zeer betreurde Heemschut het dat enkele deelnemers uit het noorden en oosten des lands de Heemschutdag niet konden bijwonen, doordat de trein een uur vertraging had. Het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen werd vertegenwoordigd door Mr. A. L. Goedhart, terwijl ook vele autoriteiten uit de provin cie, in het bijzonder uit de Zaanstreek, aanwezig wa ren, waaronder de burgemeester van Zaandam, de heer G. J. D. Franken en wethouder D. Metselaar, burgemeester en wethouder van Wormerveer en Jisp en de wethouder en secretaris van Oostzaan. Op deze zeldzaam warme en mooie 15de september vertrokken 10 bussen naar Zaandam, waar de N.V. Albert Heijn ons op gastvrije en royale wijze in staat stelde het gezelschap te ontvangen in het ontspan ningsgebouw. Na de begroeting van voorzitter Mr. Arn. J. d'Ailly, die er in zijn inleiding op wees, van welk een groot belang en lichtend voorbeeld voor ons land het oprichten van de Zaanse Schans is, begaven de deelnemers zich in de voor deze gelegenheid speci aal door het gemeentebestuur van Zaandam ter be schikking gestelde rondvaartboten, om vanaf de Zaan kennis te nemen van het plan Zaanse Schans en van de unieke Zaanse architectuur; waarvan vooral de z.g. Gortershoek nog een prachtig voorbeeld vormt. Alle hulde verdient de Vereniging Zaans Schoon, met name de heer F. Mars en de 10 explicateurs, de heren J. Schipper, Th. v. d. Koogh, J. C. Duyvis, J. W. van Santé, J. P. Lubbers, J. List, T. Böoger, K. Zwart, J. Brouwer en J. W. A. Honig, die' een groot deel van de organisatie op zich hadden genomen en met hun voortreffelijke leiding en nauwkeurige toelichting deze excursie tot een bijzonder geslaagde en onvergetelijke dag maakten. Tijdens de gezamenlijke wandeling

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 9