I 109 gracht - Leidsegracht - Singelgracht - Jacob vari LennepkanaalBilderdijkgracht. Welke route men ook zou uitstippelen, het is via de bestaande water wegen mogelijk het terrein bij de markthallen waar meer auto's geborgen kunnen worden dan op enig- ander parkeerterrein in Amsterdam, zó te verbinden met een aantal centrale punten van de binnenstad dat men na een minuut of tien varen vlakbij de Dam, de Munt, het Koningsplein of het Leidseplein kan uitstappen. Er zullen enkele aanlegsteigers voor nodig zijn en voor dit doel gebouwde of verbouwde motor boten, die berekend zijn op de brughoogten en -breedten en vlotter in- en uitstappen mogelijk maken dan de rondvaartboten. Dergelijke boten zullen zeker niet meer kosten dan een bus of tramwagen. Wat bovenal nodig is, dat is de durf en de fantasie om eens een proef te nemen. De algemene richtlijnen van een met de toekomstige ontwikkeling rekening houdend verkeersbeleid staan allengs wel vast: het gaat erom de parkeerdruk op de binnenstad te verminderen en het openbaar vervoer soepeler, veelzijdiger en waar mogelijk onafhankelijk van het wegverkeer te maken. De te overwinnen weerstanden zijn goeddeels niet van zakelijke, maar van emotionele aardom duidelijker Hiervoor werd ö.m. de gedachte van een veerdienst naar de Leidsekade en de Munt geopperd. Rekening houdende met de nogal frequent geopende brug in de Jan van Galenstraat over de Kostverlorenvaart is het zelfs de vraag of een motorboot van het bewuste terrein via de Bilderdijkgracht, het Jacob van Lennep kanaal en de Singelgracht niet eerder bij de Leidse kade zou zijn dan een bus, terwijl de verdere vaar route door de Leidsegracht, de Beulingsloot en het Singel tot de Munt zowat even lang is als de wegver binding, maar niet door een dozijn stoplichten wordt onderbroken. Er is ook een route denkbaar Hugo de Grootgracht - Bloemgracht - Leliegracht - Heren- blz. 108, bovenDe Amstel, gezien van Weesperzijde naar Amsteldijkeen prachtig vaarwater. (beneden). Aan twee zijden door vaarwater omgevenis het uitgestrekte terrein tegenover de Centrale Markt vanuit de binnenstad per boot gemak kelijk bereikbaar. blz109, bovenDe invaart vanuit de Singelgracht naar de Leidsegracht. (beneden). Door de Sint Antoniessluis bereikt men vanuit de Amstel- k,Zwanenburgwal het brede water van de Oude Schans.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 39