b''' I mmoyrrn 43 Bureau De bezetting van het Bondsbureau is in het bijzonder ten aanzien van zijn technische hulp, te krap voor de huidige werkzaamheden. Personeelszorgen en uiter aard de daarmede samenhangende financiële zorgen, houden het bestuur bij voortduring bezig, maar hebben nog niet tot een bevredigende oplossing ge leid. Het heeft de werkzaamheden naar buiten geremd en beperkt, hetgeen het bestuur een bedenke lijk verschijnsel acht. Dat een wisseling van administrateur optrad, kwam voort uit de noodzaak van de heer Rowaan om zijn studie te voltooien, hetgeen onmogelijk te verenigen bleek met zijn taak als bureauchef van Heemschut. Wij zijn hem voor zijn ruim driejaren van toewijding zeer erkentelijk. De heer L. L. H. Roest, evenals zijn beide voorgangers cand. litt. wiens studie zich op het gebied van Heemschut uitstrekt, ving op i januari 1962 zijn taak als administrateur aan, bijgestaan door mej. L. Schaap. De ledenadministratie wordt met zorg bijgehouden door mevr. J. H. L. Westerink-Zuuren- donk en de heer O. J. Wiering, geassisteerd door de heer H. Belouw. Ook dit jaar mocht voor de leden werving geprofiteerd worden van de gewaardeerde belangeloze hulp van mej. M. M. Melchers. Orgaan Het orgaan is een niet te onderschatten wapen in de Heemschutstrijd. Uitvoering en inhoud ondervonden veel instemming. Omtrent de tijd van verschijnen is nauwkeuriger regelmaat gewenst, waarover met de drukker opnieuw is overlegd. De omvang overtrof in het verslagjaar het geprojecteerde aantal bladzijden van g6 met 24 tot 120 bladzijden. Reeds enige tijd zijn het bestuur en de redactie in beraad om het tijd schrift een bredere grondslag te geven, zodat een rui mere lezerskring wordt bereikt. Op medewerking van leden door inzending van berichten, foto's en artikelen die een Heemschutaspect belichten, wordt bij voort during prijs gesteld. Propaganda Zowel de tentoonstelling „Levend Erfdeel" als de ver schijning van ons jubileumboek „Strijd om Schoon heid" hebben veel publiciteit ten gevolge gehad. In dien de Bond over de middelen en de mensen be schikte om het nu zo vruchtbare terrein te bewerken, lag zeker een goede oogst aan leden in het vooruit zicht. Hier moet een beroep gedaan worden op de eigen leden om elk in hun kring op de betekenis van het Heemschutwerk tot behoud en bevordering van de schoonheid van stad en land te wijzen. Een ledental van 10.000 waarnaar gestreefd wordt, biedt financiële De Gemeenteraad van Ouder-Am slet had begrip voor Heemsclmt's stand punt dat de omgeving van de JV.H. Kerk in Ouderkerk aan de Anistel niet aan een wegverbreding ten offer zou moeten vallen. .yt£.7£.-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 9