|gi;m houd van de igde-eeuwse villa Whery te Valkenburg, thans gemeentehuis, heeft de Bond gemeend, dat dit gebouw niet van zo groot belang moet worden ge acht dat een actie hiervoor op zijn plaats zou zijn. Wel werd er bij B. en W. op aangedrongen omzichtig te handelen, gezien de schaarste van monumentale ge bouwen aldaar. De gemeente Amsterdam is verzocht een groot reclamebord, aangebracht op een op de Voorlopige Lijst voorkomend gebouw te doen verwij deren. Op verzoek van een der leden is de relatie tussen restauratie en belastingen onderzocht; het resultaat is in het orgaan gepubliceerd. Gevraagd werd de steun van Heemschut voor het tolhuisje te Nunspeet. De Bond heeft geadviseerd te trachten het te behouden en exploitabel te maken. Ernstig zijn de uitbreidingsplannen van Hattemhet oude Hanzestadje zal er een totaal vernieuwd, doch niet fraaier uiterlijk door krijgen. Bij Gedeputeerde Staten van Gelderland is geprotesteerd. De kwestie van inrichting van binnen tuinen van Amsterdam tot parkeerterrein is nog in onder zoek. Aan het gemeentebestuur van Weesp werd ge adviseerd om het brugwachtershuisje aldaar te be houden, een igde-eeuws gebouwtje, zeer mooi gelegen aan de lange Vechtbrug. Het gevaar, dat de Hammen- poort en woning te Delft door een uitbreidingsplan van de T. H. zouden worden gesloopt, wordt door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ondervangen. De in desolate staat verkerende pakhuizen aan het Waaigat te Enkhuizen zullen afgebroken worden en weer opgebouwd op het terrein van het Westfries Museum. De gemeente Groningen is onverdroten door gegaan met dempen. De Westerhaven was dit keer het slachtoffer. Bij B. en W. werd aangedrongen op her bouw van het Poortershuisje, zoals bij de sloping was toegezegd aan de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. Voor de naaste toekomst staan een uitbreiding van het Bondsbureau en verbreding van de basis van het orgaan op het programma teneinde meer en meerde ren te kunnen bereiken. Om dit te verwezenlijken spoort het bestuur gaarne en met kracht zijn leden aan om het te steunen in zijn streven tot opvoering van het ledental. Het moet binnen het bereik van het re delijke liggen om tienduizend Nederlanders bereid te vinden een tientje per jaar bij te dragen aan het stre ven van de Bond, te waken voor de schoonheid van Nederland, waarbij men nog een goed verzorgd ge ïllustreerd tijdschrift thuis krijgt. TON KOOT secretaris 47 Links: Uitvoerig overleg vond plaats tussen het gemeentebestuur van Abcoude en de Bond Heemschut om te voorkomen dat door een brug over de Angstel en een doorbraak van het Kerkplein de beslotenheid van de dorpskern verloren zou gaan. Rechts: Heemschut adviseerde het gemeentebestuur van Weesp hel brug wachtershuisje aan de Vecht door een voorlopige consolidatie te behouden.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 13