44 Door een gezamenlijke inspanning werd hel uitbreidingsplan Zwanburger- polder te Warmond dat het uitzicht van het dorp over het polder- en piassen- gebied zou dichtbouwen, bij G. S. grotendeels tegengehouden. mogelijkheden, die ons het hoofd kunnen doen bieden aan de zorgen van de dag. Aangezien de schoonheid van ons land, de successen in behoud, in de vernieuwing maar ook de verliezen en aantastingen zich in het bijzonder lenen voor il lustratie, hecht het bestuur grote betekenis aan visuele acties. Uiteraard wordt daarbij gedacht aan de tele visie, die wel eens aandacht wijdde aan de toeristi sche kant van dit boeiende onderwerp, maar niet aan de Heemschut-achtergrond, die aan dit onderwerp meer diepte zou kunnen geven. Werkzaamheden Het aantal werkzaamheden was weer omvangrijk. Een greep daaruit moge dit duidelijk maken. Tot voldoening moge stemmen dat B. en W. te Bergambacht bij het aanleggen van de geprojecteerde rioolwaterzuiveringsinstallatie, naar aanleiding van de bemoeienissen van de zijde van Heemschut, alle zorg heeft besteed aan het behoud van het aspect van de fraaie boerderij „Tussen Laenen". Allerminst tot voldoening stemt, dat, alle acties ten spijt, het niet is mogen gelukken het gemeentebestuur van Den Haag te overtuigen, dat de verwaarlozing en sloping van de tuinkoepel van het Kleine Loo betreurenswaardig was. Indien de stedebouw vakkundig en met zorg wordt bedreven, kunnen objecten zoals het aardige Kleine Loo als boeiende accenten in een bouwplan worden opgenomen. Helaas, het wordt maar al te vaak alleen bedreven. Nog niet beslist is de strijd om de Kerkring- gracht te Fijnaart, hoewel hier de kansen voor het behoud niet ongunstig lijken te liggen. In Ouderkerk aan de Amstel daarentegen kon weer succes worden ge boekt; een desastreus uitbreidingsplan aldaar werd in gunstige zin gewijzigd. Waakzaamheid zal hier echter geboden blijven. Van de zijde van het gemeentebe stuur van Zevenaar worden keer op keer pogingen aan gewend om het fraai gelegen historische goed het Huis Sevenaer aan te tasten, een voor buitenstaanders onbegrijpelijke zaak. Als een gemeentebestuur, han gende een beioep op de Kroon, dit negérend, toch bouwvergunningen verleent, en na schorsing door de Kroon van de afgiften der vergunningen de bouw

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1962 | | pagina 10