Vereniging voor Heemkennis „Ons Amsterdam" zich XVIII Heemschutsleden presenteren Hoewel bovenstaande Amsterdamse vereniging ver- Hoorn, Oudewater en Gouda. geleken bij „Amstelodamum", „Hendrik de Keyser" Naast deze activiteiten kent onze vereniging een en de Bond Heemschut jong genoemd kan worden, Carillon-, een Reparatie-, een Bibliotheek-, een vierde zij in 1960 haar 10-jarig bestaan. Uit de lezers Projectie- en een Propaganda Commissie, die ieder van het in 1949 uitgegeven blad „Ons Amsterdam" op eigen terrein veel nut afwerpen. Met name noem (een uitgave van de Gemeentelijke Commissie Heem- ik hier nog de kadercursus gegeven door de heer kennis) werd op initiatief van de heer Henk van Verdoorn, waar leden opgeleid worden tot rondlei- Laar cle vereniging „Ons Amsterdam" opgericht. ders. De laatste cursus werd door een kleine tachtig De werkers van het eerste uur vormden de bestuurs- leden gevolgd. Dit is in het kort het doel en de leden van de vier „heemkenniskringen". De eerste werkwijze van onze vereniging, kring, in oost, startte op 10 maart 1950, west volgde De programma's van de vier kringen worden maan- op 13 april, zuid op 28 april en centrum/noord op delijks opgenomen op de binnenzijde van de om- 12 december 1950. De vereniging telde in dat eerste slag van het maandblad „Ons Amsterdam" (Wil- jaar 159 leden; thans zijn er ongeveer 3000 inge- lemsparkweg 125, A'dam-Z.; abonnement f 3.50 per schreven. jaar, 32 pag. per maand). De contributie mag uniek heten, zij bedraagt nog Stond de vereniging vele jaren onder leiding van geen drie tramritten per jaar. (f 1,—) Wat werd er in de heer A. M. van de Waal, thans is het dagelijks die tien jaar gedaan? Om het doel bevordering bestuur als volgt samengesteld: van de heemkennis van Amsterdam enigszins te J. H. Kruizinga, voorzitter, J. E. van de Kamp, secr. bereiken worden lezingen gehouden, excursies ge- (Lord Kei vinstraat 19, Oost, tel. 74 35 99), J. K. maakt, rondleidingen door de stad georganiseerd en Schönberg, penningmr. (gem. giro O 300), Mevr. films vertoond. H. v. d. Wal-Keizer en W. C. Verdoorn. Amsterdammers van naam lichtten ons voor op het Het verheugt ons Bestuur in het bijzonder, dat de gebied van de historie, het heden en de toekomst samenwerking met de vier andere gelijkgerichte ver van de hoofdstad. enigingen zo goed is. Moge dit in de toekomst ook Wij bezochten zowel het Koninklijk Paleis als de zo blijven. Firma Bols, het nieuwe Belastingkantoor en de Bank Wij hopen bij een volgend jubileum, bijvoorbeeld van Lening. Rondwandelingen in het nieuwe wes- in 1975, een avond te geven in het nieuwe Opera ten en de oude wallen staan op ons programma; wij gebouw en misschien kan ik dan in een feestrede stonden stil bij het „huis met de hoofden" en met vertellen, dat wij de zojuist geopende IJ-tunnel heb- „de bloedvlekken"; we bekeken gevelstenen en grach- ben bezichtigd, dat wij een tocht hebben gemaakt tenhuizen, sierhekken en standbeelden, kortom we met de ondergrondse en dat wij genoten hebben leren ons Amsterdam kennen. van het uitzicht vanaf het dak van de Amsterdamse Films over de Brandweer, het Amsterdamse Bos, de Bank aan het Frederiksplein. Misschien is het Ge- Vuilverbranding, de Markthallen en de Tram wer- meentebestuur dan wel zo blij met ons (25-jarig) den vertoond, terwijl we eenmaal per jaar onze jubileum dat zij ons een receptie aanbiedt in het vleugelen uitslaan naar de „randgemeenten" van nieuwe Stadhuis aan de Amstel Amsterdam, zoals Naarden, Weesp, Edam, Haarlem, J. H. KRUIZINGA 75 Amsterdam, Raamgracht

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1961 | | pagina 25