Jaarverslag van de Centrale Commissie Stad en Dorp 43 overgenomen, dat van stagnatie geen sprake is geweest. Ik mag gerust zeggen: integendeel. Dat is een gelukkig verschijnsel, want hiermede is duidelijk gemaakt, dat Heemschut op een organisatorisch brede basis rust. Mijn aandeel in het Heemschutwerk zal helaas niet op dezelfde voet als weleer worden voortgezet. Men kan niet ongestraft jarenlang een drukke werkkring paren aan een overbelaste vrijetijdsbesteding, zoals in mijn geval is gebleken. Er zal daarom niet alleen door het bestuur maar ook door de organen en de af zonderlijke leden van de Bond rekening mee moeten worden gehouden, dat öf een opvolger mijn taak overneemt óf minder beroep op mijn persoonlijk aandeel in het Heemschutwerk wordt gedaan. De praktijk zal leren, welke weg zal moeten worden ingeslagen. Het voortdurend toenemen van het ledental is in het licht hiervan een bijzonder gunstig verschijnsel: immers van Heemschutleden wordt verwacht een aktieve waakzaamheid ten aanzien van de schoonheid van ons land. Die aktiviteit mag zich ook uitstrekken over het aanbrengen van nieuwe leden. Meer leden zal de Bond Heemschut meer mogelijkheden bieden. Met een beroep op uw aller onmisbare medewerking moge ik dit verslag besluiten. TON KOOT Secretaris van de Bond Heemschut Mutaties Centrale Commissie: Het aantal leden van de Centrale Commissie werd met een vermeerderd; ir. H. van Halewijn, lid van de Prov. Commissie Groningen, heeft zich na zijn vertrek uit Groningen bereid verklaard zitting te nemen in de Centrale Commissie. Mutaties Provinciale Commissies: Groningen: Na het vertrek van Ir. H. van Halewijn uit Groningen is Ir. P. Reyinga in de Commissie Groningen benoemd. Drente: Na het vertrek van Burgemeester Jhr. Mr. A. Feith uit Coevorden naar Voorburg is tot voorzitter van de Commissie Drente benoemd Burgemeester J. H. Roukema uit Zuidlaren, die op 10 november door de voorzitter van de Centrale Commissie werd geïnstalleerd. Gelderland: In Gelderland heeft Mr. M. W. C. de Jonge het secretariaat overgenomen van Ir. R. Th. Bijleveld. Noord-Holland: In de plaats van de heer D. J. A. Geluk werd benoemd Mr. F. C. Vorstman. Zuid-Holland: In Zuid-Holland heeft Mr. D. van Doorn het secretariaat overgedragen aan de heer J. Klok, archivaris te Brielle. Noord-Brabant: Het overlijden van de voorzitter van de Commissie Noord-Brabant, Jhr. Mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel in oktober 1959, is een groot verlies voor de Bond; jarenlang was de overledene actief Heemschutter en lid van het Algemeen Bestuur. De Burgemeester van Waspik en 's-Gravenmoer, de heer C. M. J. van Erp, heeft zich bereid verklaard als voorzitter zitting te nemen in de Provinciale Com missie Noord-Brabant. Limburg: In Limburg hebben Pastoor Th. W. J. Driessen en Mr. Landheer voor het lidmaatschap bedankt; de Burgemeester van Thorn, Mr. J. C. Smeets, is tot lid van de Commissie Limburg be noemd Vergaderingen: In de loop van het verslagjaar werd geen vergadering van de Centrale Commissie gehouden. Jaarverslagen Provinciale Commissies: Door negen van de Provinciale Commissies werd een jaarverslag uitgebracht. Uit deze verslagen blijkt de grote activiteit van de verschillende commissies. De objecten waarover advies werd uitgebracht op ver zoek van het Hoofdbestuur, of waarover alarm werd geslagen, zijn nader ter sprake gekomen in het alge meen jaarverslag. Geconstateerd kan worden, dat de activiteit verheugend groot is, maar de waakzaamheid zal nog moeten worden vergroot, daar het steeds vaker voorkomt, dat wij moeten volstaan met het constateren van een verminking, vernieling of ander verlies op het door ons allen te behoeden stads- en dorpsschoon. Notulen Provinciale Commissies: Van verschillende vergaderingen, door de Provinciale Commissies gehouden, werden notulen aan de Cen trale Commissie gezonden; dit vormt een nuttig en noodzakelijk contact. Excursies en andere werkzaamheden der Provinciale Commissies: Door slechts enkele dèr Provinciale Commissies wordt naast de jaarlijkse, landelijke excursie, een tocht met de leden uit de betreffende provincie georgani seerd. Door de commissie Noord-Holland werd een geslaagde tocht gemaakt naar Edam en Marken. De commissie Utrecht organiseerde een excursie naar Montfoort. De Commissie Noord-Holland heeft het initiatief

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1960 | | pagina 13