I Nieuwe leden Brief van een lezer Hl 20 Soesterberg, 10-12-1958 Zeer geachte Heer Koot, Uw artikelen in „Heemschut" verbazen mij steeds weer! Waarom toch al die drukte over verouderde gevels en gebouwen? Vanwaar Uw respect voor een architect als bijv. Philip Vingboons? Waarom gaat het U toch aan het hart als er wéér een oud kasteel verdwijnt, in stort of rijp is voor de slopershamer? Ik geloof dat U niet op de hoogte bent van Uw tijd van onze'heerlijke tijd! Wat drommel, al die malle bouwers en architecten van een paar honderd jaren terug! Afbreken al die oude spullen! Zie in het laatste Heemschut-nummer: „Laarwoud ge restaureerd"Zonde van het geld. Kijkt U nu eens naar de geweldige ontwerpen die ik hierbij insluit: zij zijn uit „Bouw" van 8 nov. 1958. Let U eens op die rijk dom, op die geestelijke diepte. Houdt op met Uw arbeid! Breekt Amsterdam af, dempt de grachten en bouwt monumenten zoals de bijgevoegde ontwerpen U tonen. Dan komt er een tijd waarin wij allen zó wonen, met allemaal precies dezelfde meubel tjes {van triplexplankjes en betonijzer), allemaal ons bed, kast, tafel en stoeltje op precies dezelfde plaats omdat er toch nergens anders ruimte is. Wèg met oude rommel! Plaats voor de nieuwe, heerlijke uniformiteit! Hoogachtend, A. Th. M. Splinter, arts Als donateur traden toe: Ir. L. S. Hannema, 's-Gravenhage; mevrouw J. F. Schouwenaar-Franssen, Bilthoven; Architectenbureau Ir. J. Rotshuizen b.i. en C. Dekker H.B.O., Arnhem. Als gewoon lid trad toe: C.V. „Neam", Amsterdam. Als buitengewoon lid traden toe: Mr. J. N. Alblas, Bergen (NH)Jhr. Mr. W. A. Baud, 's-Gravenhage; mevrouw J. van Beresteyn-Frowein, Vierhouten; mevrouw I. M. S. van Beusekom-van Zonneveld, Amstelveen; Jan de Boer, Amsterdam; C. W. L. Baron van Boetzelaer, Lunteren; H. F. Boot, Haarlem; R. T. Branbergen (oogarts), Dordrecht; mevrouw E. Bredius, Aerdenhout; F. Brunt, 's-Gra venhage; Prof. Dr. H. C. Delsman, Hilversum; Jhr. J. A. N. van der Does, Arnhem; Joh. Elsinga, Leeuwarden; De heer en mevrouw C. J. Endert, Ouderkerk a/d Amstel; Mr. J. J. G. van Everdingen, Deil (Gld); Jhr. L. de Geer, Zeist; C. F. Gülcher, Hil versum; F. W. van Heerikhuizen, Velp; H. C. van Houten, Wassenaar; G. F. Jansen, Amstelveen; Ir. J. G. G. Jelles, Overveen; H. H. Jonkers (arts), 's-Gravenhage; Sj. Joustra, Vlissingen; J. Kaas, Am sterdam; Dr. C. K. J. Kaaijk (schoolarts), Ridderkerk; Prof. Otto B. de Kat, Overveen; mejuffrouw Mr. M. de Keyzer, Alkmaar; Dr. G. C. Labouchere, Tholen; J. A. Letzer, Vlissingen; J. Lourens (arts), Alkmaar; mevrouw W. J. S. van Luttervelt-Badon Ghijben, Lochem; Ir. A. van Maaren, Arnhem; F. Meijers J. H.zoon, Amsterdam; A. Mogroby, Amsterdam; A. W. Monster (arts), Oostvoorne; Dr. A. J. de Mooy, 's-Gravenhage; Ir. E. Niemeijer, Vlissingen; A. Pfafltzer, Joppe; J. Philips, Utrecht; Jonkvrouw E. de Ranitz, Amsterdam; M. C. Reckman, 's-Gravenhage; M. Reijnders, Nijmegen; Dr. G. van Romburgh, Baarn; L. C. J. M. Rouppe van der Voort, St. Odiliën- berg (L); Hans Royaards, Amsterdam; Dr. H. A. M. Ruhe, Hilvarenbeek; Mr. D. J. van Schaardenburg, 's-Gravenhage; Ir. R. F. Scheltema de Heere, 's-Gra- venhage; Frits Schiller, Amsterdam; C. J. Sindram (tandarts), Haarlem; Jhr. Six van Hillegom, Amster dam; Anton Smeerdijk, Kortenhoef; Gen. Maj. L. J. Spanjaerdt Speekman, 's-Gravenhage; Otto Sterman, Amsterdam; Mr. Th. P. C. Stuyt, Amsterdam; E. Sijt- sema, Arnhem; mevrouw J. A. Tiemstra-van der Heide, Nijmegen; Mr. L. J. Toulon van der Koog, Oosterbeek; S. van Tuinen (burgemeester), Dokkum; P. J. G. Verburgt, Delft; Ir. J. D. Volmer, Heer (L) mevrouw L. L. Voorhoeve-Bierens de Haan, Bloemen- daal; Ir. H. A. J. M. Weller, Amsterdam; H. IJkelen- stam, Amsterdam. Correctie op ons vorige nummer: Dr. J. N. Struiving de Groot, Dordrecht, lees Dr. J. N. Struivig de Groot, Dordrecht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1959 | | pagina 26