OVERZICHT VAN MONUMENTEN waarvan de restauratie als urgent moet worden beschouwd, doch waarmede nog met in 1959 een aanvang kan worden gemaakt, dan wel de verdere voortgang van de restauratie wellicht verscheidene jaren zal moeten worden uitgesteld Aalten Hervormde kerk Delft Nieuwe kerk Haarlem Oude Groenmarkt Acquoy Polderhuis Delft Hofje a.d. Oranje 14-16 Alkmaar Carillon Plantage 72-77 Haarlem Breestraat 24-26 Alkmaar Rem. Ger. kerk Den Ham Toren Herv. kerk Haarlem Gr. Houtstraat 115 Alkmaar N.W. Doelen Deurne v.m. „Dinghuis" Haarlem Koepel Teylers- Amby Hoeve Waterrijk Deurne R.K. kerk en toren museum Amby Hoeve „Severenhof" Deventer Bergkerkplein 1 en 2 Haarlem Ged. Oudegracht 42 Amerongen Huisjes Gasthuisstraat Deventer Kerksteeg 12 Haarlem Jansstraat 85 Amerongen Kasteel Amerongen Deventer Grote Poot 10-12-14 Haarlem Spaarne 57 Amersfoort Spits O.L. Vrouwe Deventer Brink 69 Haarlem Ged. Oudegracht 41 toren Deventer Waterstraat 8 Haarlem Gasthuisstraat 32 Amersfoort Bloemendaalse- Dieden Toren Herv. kerk Harderwijk Pesthuis binnenpoort 1-3 Dirksland Hervormde kerk Harderwijk Schild. Gem. Huis Amersfoort Lavendelstraat 12 Doesburg Gasthuiskerk Haren (Gr) Hervormde kerk Amersfoort Belgisch monument Doesburg Bergstraat 8 Harlingen Gr. Sluis Amersfoort Randenbroek Dokkum Roggestraat 3 Harlingen Toren Herv. kerk Amersfoort „Mariënweert" Dokkum Hervormde kerk Harlingen Voorstraat 61 Amersfoort Coninckstraat 31-39 Dordrecht Grote kerk Harlingen Zuiderhaven 2 Amsterdam Vondelkerk Dordrecht Groenmarkt 43 Harlingen KI. Breedeplaats 20 St. Anthonis R.K. kerk en toren Dordrecht Voorstraat 131 Harlingen Kleine Sluis Anholt „Oude Posthuis" Dordrecht Voorstraat 152 Hasselt Hoogstraat 12 St. Anna ter Muiden 2 perc. a/h Annaplein Dordrecht Vlak 2 Hasselt Hervormde kerk Arnhem Kerkstraat 19 Drachten Moleneind-zuidzijde Hattum Dijkpoort Arnhem Eiland 5 A 117 (11) Hattum Herv. kerk (dak) Asperen Hervormde kerk Driebergen Sparrendaal Hattum Kerkhofstraat 9-11 Assen Brink 5-6-7 Duizel Gem. toren Heemskerk Boerderij Assen Vaart N.Z. 36 Edam Hoogstraat 10 Heemskerk Tussenweg Barneveld Toren Edam Lingerzijde 63 Heemstede Oude Slot Beek „Kelmonderhof" Edam Museum Heenvliet Toren Herv. kerk Beerta Hervormde kerk Ede Hervormde kerk Heenvliet Ambachtshuis Beets Hervormde kerk Eemnes-buiten Hervormde kerk Heerlerheide Hoeve Passart Benschop Toren Eersel Hervormde kerk Hees wijk Kasteel Heeswijk Benzerade Benzerade 16 Elburg Muur Choorpoort Hees wijk Het Slotje (abdij v. Berg (gem. B.-Ter- Op de Bies 1 Elburg v.m. Stadhuis Kerk- Berne) biijt) pad 20 Heineoord Hervormde kerk Bergambacht Toren Herv. kerk Elburg Toren Hellendoorn Hervormde kerk Bergum Boerderij Engelen Hervormde kerk Hellevoetsluis Vestingwerken Bergum Schoolstraat 80 Enkhuizen Dijk 80-82 Hellevoetsluis Raadhuis Berkel en Rodenrijs Hervormde kerk Enkhuizen Westerstraat 79 Helmond Kasteel-Raadhuis Beusichem Hervormde kerk Ewijk Huis Doddendaal Helvoirt Herv. kerk en toren Beverwijk Hervormde kerk Ezinge Huis Allersma Hendrik Ido Blaricum Gem. Toren Folsgare Toren Herv. kerk Ambacht Toren Herv. kerk Blokzijl Kerkstraat 243 Franeker Voorstraat 8-10 's-Hertogenbosch Zwanenbroedershuis Bolsward Broerekerk Franeker Schild. Sted. Museum 's-Hertogenbosch Schilderijen Cath. Borgharen Kasteel Franeker Zilverstraat 49 kerk Born Ruïne kasteel Born Geertruidenberg Raadhuis 's-Hertogenbosch K. Putstraat 9-9a Breda Waalse kerk Geertruidenberg Markt 34 's-Hertogenbosch ,,De Moriaan" Breda Gebouw Justinus van- Geervliet Raadhuis Herwen en Aerdt Huis Aerdt Nassau Geervliet Toren Herv. kerk Heusden Oudheusdensestr. 15 Breukelen Nyenrode Gennep Raadhuis Hilvarenbeek R.K. kerk Breukelen Grafkapel Gunterstein Giessen-Nw.Kerk Toren Herv. kerk Hindelopen Hervormde kerk Brielle Maarland 24 Giessen-Oudekerk Hervormde kerk Hippolytushoef Hervormde kerk Brielle Venkelstraat 6 Goes Grote kerk Hoensbroek Huis Terlinde Broek in Waterland Leeteinde 1 Goor Toren Herv. kerk Hollum Oosterlaan 15 Brouwershaven Raadhuis Gorinchem Gasthuisstraat 25 Hoogebeintum Herv. kerk en toren Bunnik Huis Cammingha Gouda Hervormde kerk Hoorn (Tersch.) Hervormde kerk Buren Raadhuis Gouda Vrouwe toren Hoorn (Tersch.) Toren Herv. kerk Buren Kerkstraat 2-5 Gouda Lazaruspoortgeb. Houten Kasteel „De Heem Cadier en Keer. Toren Gouda Groeneweg 33 stede" Cadier en Keer Boerderij Dorpsstr. 130 Gouda Sted. Museum Huizum (F.) Toren Oude kerk Callantsoog Kerktoren Goudriaan Hervormde kerk Hulst Basiliek Capelle a/d IJssel Hervormde kerk Goudriaan Toren Hulst Grote Markt 2 Capelle a/d IJssel Toren Herv. kerk 's-Gravenhage Prinsessegracht 27 Hulst Gentsestraat 20 Castricum Hervormde kerk 's-Gravenhage Koepel KI. Loo Hulst Steenstraat 1 Charlois Toren Oude kerk 's-Gravenhage Nieuwe kerk a.h. Spui Hijkersmilde Koepelkerk Culemborg Carillon 's-Gravenmoer Hervormde kerk Jabeek Pastorie R.K. kerk Culemborg Broederstraat Groenlo Hervormde kerk JisP Gem. huis Culemborg Markt 44 Groessen (Gld.) R.K. kerk St. Joost Caulitenstraat 10 Culemborg Hervormde kerk Groningen Martinikerk Kampen Broederkerk Culemborg Riebeekhuis Groningen Grote Markt 39 Kapelle (Z.) Hervormde kerk Dedel „Op Gen. Hofke" Groningen Oude Ebbingestr. 39 Kasen Boerenhoeve (1792) Delden Toren Herv. kerk Gronsvèld Hontem 13 Keppel Kast. Kappel Delfshaven Hervormde kerk Gulpen Kasteel Neubourg Kloetinge Hervormde kerk Delft Oud-Katholieke kerk Haaren (NB) Gem. toren Klundert Vestingbeer Delft Schoolstraat 1-7 Haarlem Stadhuis Kollumerzwaag Toren Herv. kerk Delft Evang. Luth. kerk Haarlem Waalse kerk Kouderkerk a.d. Rij n Hervormde kerk

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1959 | | pagina 13