wijze van handelen doen vrezen, dat de stedebouw- kundige raad het riet gaat worden om de kluitjes in te sturen. Met alle respect voor de ongetwijfeld oprechte bedoelingen van de Wethouder, moet opgemerkt worden, dat het geduld en vertrouwen van hen die verenigd zijn in de organisaties welke reeds tientallen jaren opkomen voor het belang van de schoonheid van Amsterdam, wel op een zware proef worden gesteld. Haar vertegenwoor digers moeten over veel enthousiasme en moed be schikken om hun energie en vrije tijd te geven met zulke ontmoedigende voorbeelden voor ogen. Intussen is de Stedebouwkundige Raad plechtig gernstalleerd en aan het werk getogen. Wie nog verwachten mocht, dat nu nieuwe wegen zullen worden betreden en grote lijnen uitge zet, om te voorkoman dat men verdrinkt in détails en dat als eerste punt op de agenda zou staan een belangrijk principiële kwestie zoals: „Richtlijnen ten aanzien van de toekomstige ont wikkeling van de binnenstad", die vergist zich. Is er vrees om de kaarten op tafel te leggen Zoja, waarom Watverhindert toch om het vraagstuk, zoals het in realiteit bestaat, in de kern aan te vatten? Zelfs de meest onbevangen leek weet nu wel, dat het steeds toenemende verkeer, dat dc binnenstad tel kens verstopt, de grondvesten van de huizen kapot rameit, het einde moet betekenen van die binnenstad in haar huidige staat en schoonheid. Uitstel van een beslissing die tot ingrijpen leidt, betekent dus dit proces in de hand werken. De adressen van de oudheidkundige ver enigingen laten hierover geen twijfel bestaan, zij waren jiust bedoeld om die ondergang te voorkomen. De stedebouwkun dige raad zou daarop een ant woord zijn. Men ging echter over tot de behandeling van een détail-plan en miste daarmee zijn eerste grote kans. Dc eerste daad van deze Raad doet vrezen, dat meteen al een zijspoor is ingeslagen, doet meteen bij de start al de hoop inslaan, die na alle voorgaande teleur stellingen toch nog gekoesterd werd. Vechten tegen de bierkaai? Binnenkort wordt een nieuw jaar ingeluid. En daarom ook voor de Stedebouwkundige Raad: „Veel heil en zegen". Civic Trust Toen de heer Duncan Sandys nog Minister voor de Huisvesting was, heeft hij gezegd: „Dit zal geen 82 Nieuwmarkt in de 18c eeuw Nieuwmarkt thans

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 10