perken, maar zich ook tot de dorpskommen en stadskernen zou moeten uitstrekken. Deze zijn in de laatste honderd jaar minstens even ernstig af getakeld als het landschap, zoniet erger. Zij heb ben, èn als het dagelijkse milieu waarin vele dui zenden hun werk verrichten, èn als de steunpunten en „opvangcentra" van het vreemdelingenverkeer, grote betekenis voor de culturele vorming. Wij zouden ervoor willen pleiten, dat de stichting ook dit terrein aan een zo scherpzinnig onderzoek onderwerpt en eerst daarna haar culturele sector opricht met als doel te zorgen voor een gaaf landschap met evenzeer gave woongebieden. Vooral ook de historische kernen zouden daarbij haar aandacht dienen te hebben C. F. J. Drentse Schrieversalmanak 1956 (68 pagina's), Ko ninklijke Van Gorcum en Comp., Assen, 1955. Deze bundel verzamelt werk van leden van de Drentse Schrieverskring, in 1953 opgericht. Men zal in dit blad geen literaire kritiek verwachten; de reden dat wij het verschijnen van deze verzorgde uitgave aankondigen is dan ook slechts te vinden in het feit, dat ons werk slechts daar gedijen kan, waar cultureel leven te vinden is. Het feit, dat de schrijvers van Drente zich hebben verenigd en thans met deze bundel naar buiten treden kan dan ook van onze kant hartelijke waardering vinden. Wij hopen dat de schrijvers, al of niet gebruik makend van het Drents, veel zullen worden gelezen, en zullen bijdragen tot de culturele bewustwording van hun snel opbloeiende gewest. G. F. J. NIEUWE LEDEN Als gewoon lid trad toe: De Koninklijke Militaire Academie te Breda. Als buitengewoon lid traden toe: G. F. J. M. Bar, Ubbergen; H. Bernhard, Nieuwen- dam; K. van Boeschoten, Amsterdam; M. Baronesse van Boetzelaar van Wrangel, Arnhem; Mr. N. Bolke- stein, Amsterdam; W. C. Bolle, Ermelo; W. Booker, Amsterdam; H. W. Borel, Arnhem; Jos. Broodbakker, Amsterdam W.; C. J. M. Brouwers, Varik (Glcl.); W. Buurman, Scheveningen; Prof. Mr. A. M. Donner, Amsterdam; Mr. W. Dijckmeester, Amsterdam; P. van Eek, Aerdenhout; Mr. L. C. van Eeghen, Amsterdam; Mr. P. Feenstra, Aerdenhout; Mr. A. G. Fennema, Amsterdam; H. Gerritsen, Wassenaar; Mevr. A. F. Gevers Deynoot-van Beek van Vollen- hove; Mr. D. Giltay Veth, Amsterdam; J. Goedkoop, Amsterdam; Mr. P. B. H. van Groin Soeters, Amster dam; T. H. Haan, Bussum; C. J. Hagedoorn, Am sterdam; W. B. ten Harmsen van der Beek, Amster dam; Mr. H. A. Hartogh, Amsterdam; Mej. O. Heldring, Amsterdam; Bernard Houthakker, Am sterdam; A. J. Hubregtse, Breda; Mevr. Dr. N. L. Isebree Moens, Amsterdam; Corneille F. Janssen, Amsterdam; Mr. J. Jolles, Amsterdam; A. H. Klei weg de Zwaan, Neerlangbroek; J. H. C. Knook; Zuiderwoude; Mr. W. P. G. Knuttel, Amsterdam; K. M. van der Kooi, Dronrijp; Mr. E. J. Korthals Altes, Amsterdam; J. Korthals Altes, Amsterdam; J. Ph. Korthals Altes, Amsterdam; M. J. A. de Koster, Amsterdam; Nicolaas Kroese, Amsterdam; Mej. H. Kruimel, Amsterdam; J. Kulb, Amster dam; A. van der Laan, Amsterdam; Ir. W. H. van Leeuwen, Delft; Jhr. H. van Lennep; Aerdenhout; Dr. J. J. van Loghem, Amsterdam; N. C. Lommers, 's-Gravenhage; A. J. Lucassen, Amsterdam; H. Lui- rink, Amsterdam; Prof. Dr. P. van der Meer, Am sterdam; V. H. Meyer van Putten, Amsterdam; Mr. L. Mok, Amsterdam; Theo Moussault, Amster dam; Mr. Aernout P. Muller, Hilversum; G. van Musschenbroek, Bussum; Mr. F. L. Neppérus, Am sterdam; Th. Niemeyer, Laren (N.H.); L. B. van Nierop, Amsterdam; Dr. Ch. P. L. Nord, Amsterdam; M. B. B. Nijkerk, Amsterdam; J. M. H. van 't Oever, Groningen; Mr. P. Otten, Amsterdam; J. D. Over- berg, Amsterdam; Dr. A. J. van Pesch, Ommen; Dr. G. W. Pott Hofstede, Santpoort; H. van Rams- horst, Amsterdam; F. C. D. M. Rauwenhoff, Laren (N.H.); Jhr. F. van Rijckevorsel, Berlicum (N.Br.); J. J. Rijnja, Bussum; H. van der Schaar, Amsterdam; Mr. N. W. Sickler, Amsterdam; P. J. van Sloten, Amsterdam; H. J. Smeding, Amsterdam; J. C. Span genburg, Amsterdam; Mr. R. van Steeden, Breda; Dr. F. C. van Tongeren, Amsterdam; Mej. H. C. L. Veder, Amsterdam; Mevr. E. J. Volker-van der Star, Huizen (N.H.); L. Wachter, Ede; John Frensel Wegener, Amsterdam; Dr. A. J. Westerman Hol- stijn, Amsterdam; Mr. J. de Wilde, Amsterdam; Mr. G. G. van der Willigen, Hoofddorp; J. C. Winte- rink, Laren (N.H.). Als donateur trad toe: J. Kraayenhof, Amsterdam. DE WINDKORENMOLEN TE NUTH De windkorenmolen te Nuth (L) werd ong. 1760 in hout opgetrokken doch brandde af, voordat hij geheel was afgebouwd. Daarna werd de molen in steen gebouwd. Thans heeft de molen dringend herstel nodig, wil hij blijven malen. De eigenaar is daartoe bereid, maar kan de herstelkosten niet ten volle dragen. In het Zuidlimburgse landschap tussen Nuth en Valkenburg zou het verlies van deze molen be treurenswaardig zijn, reden waarom wij onze leden opwekken tot een bijdrage in de kosten van de restauratie, te storten op onze rekening bij de Heren Hope Go, onder vermelding; Voor wind molen te Nuth. 100

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 24