haven te Amsterdam hebben geleid tot een besluit om aan 14 woonschepen een ligplaats aan te wijzen in een fraai deel van de oude stad, nl. de Heren gracht tussen Brouwersgracht en Blauwburgwal. Niet 14 zijn er gekomen, maar 27, een type drij vende bungalows, die in een woord een jammerlijke ontluistering van dit stadsdeel vormen. Juist in vele van deze grachtenhuizen zijn bovendien confectie-bedrijven gevestigd, die groot belang hebben bij een waardige representatieve entréc voor hun bezoekers en afnemers. De aanblik is niet alleen voor het stedeschoon onterend, maar ook voor de bewoners een bron van narigheid en ellende. Had dit de strekking om - althans voorlopig - de slachtoffers van de storm in de Vlothaven te helpen, dan ware dit te verdedigen. Het comité van gracht bewoners deelt echter mede, dat naar zijn inlich tingen slechts één woonschip uit de Vlothaven in deze gracht ligt. Het bericht dat de wijze waarop de schepen arriveerden allerminst de indruk gaf, dat de nood van de Vloth^venbewoners hier een rol speelde. De eerste schepen arriveerden met eengroot- sc.heepse reclame voor een onderneming, die zich toelegt op „arkenbouw". De firma zelf: kreeg lig plaats met een,,showroom" waarvoor zij adverteert. Tal van boten worden achter gesloten gordijnen ter plaatse afgebouwd. Dat het stadsschoon weinig gediend is met deze schepen, zal een ieder duidelijk zijn, die beseft, dat deze schepen kennelijk niet onder verorde ningen vallen, welke de ontsiering van de stad verhoeden, want men timmert maar, verandert, schildert, plaatst trappen, slaat palen, enz. De gracht wordt verontreinigd. Aldus het comité van grachtbewoners. Het voegt bij zijn klachten enige foto's welke wij ter toelichting hierbij reprodu ceren. Een grondig onderzoek naar deze klachten komt ons rechtvaardig toe èn voor de bewoners èn voor het stadsschoon. AFSCHEID CORNEILLE F. JANSSEN De heer Corneillc F. Janssen heeft de Bond Heemschut zeven jaren als administrateur gediend. Hij heeft dat met begrip, toewijding en strijdbaar heid gedaan. Heemschut heeft dus reden om hem erkentelijk te zijn. Het is daarom begrijpelijk, dat wij betreuren, dat hij zijn vertrouwde post gaat verlaten. De heer Janssen is met ingang van 1 november 1956 benoemd tot hoofd van het te vormen bureau voor de monumentenzorg in Haarlem. Een eervolle benoeming, waarmee wij de heer Janssen ook op deze plaats van harte geluk wensen. De gemeente Haarlem wensen wij geluk met haar inititatief. Onze adressen van dc laatste jaren zpllen 'wel duidelijk hebben gemaakt voor hen, die het al niet zagen aan de stad zelf, hoe nodig het was, dat er iets zou gebeuren in Haarlem. Het is te hopen, dat het nieuwe bureau de steun en middelen zal krijgen om grondige aandacht te besteden aan de vele monumenten, welke Haarlem rijk is, om oude fouten te herstellen en actief op te treden bij het behoud van wat nog gespaard bleef. Moge het initiatief om een gemeentelijk bureau voor de monumentenzorg in het leven te roepen door vele gemeenten in ons land worden gevolgd. VACATURE ADMINISTRATEUR Bij de Bond Heemschut bestaat thans de vacature van administrateur. Het bestuur roept de mede werking in van de leden om een spoedige vervul ling van deze vacature te bevorderen, anders staat onvermijdelijk een ernstige vertraging van de vele werkzaamheden ons te wachten. Het betreft hier een volle dagtaak van administratieve en organisatorische aard met als doelstelling: het waken voor de schoonheid van ons land. Sollicitanten worden verzocht hun sollicitatie schriftelijk in te dienen onder opgave van perso nalia, verrichte werkzaamheden op dit terrein en van verlangd salaris. Ontvangst van de sollicitant door het bestuur zal uitsluitend plaats hebben nadat dit in het bezit is gekomen van deze gegevens en een op roeping tot de sollicitant heeft gericht. 73

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 13