Deze verordening kan niet anders dan onze volle instemming hebben. De commissie zij hulde ge bracht voor deze arbeid, die blijk geeft gestuwd te zijn door liefde en open oog voor de onvergCte- kelijke binnenstad van Amsterdam. Het is te hopen, dat de Raad van de hoofdstad hier eveneens op afgestemd zal zijn en deze verordening zal aan nemen. Daarbij moge de overweging gelden, dat, indien deze verordening 75 jaar geleden tot stand zou zijn gekomen, Amsterdam zonder tegenspraak nog de gaafste en boeiendste grote stad ter wereld zou zijn geweest. Thans heeft de stad een geschon den gelaat, maar toegewijde heelmeesters en ge oefende schoonheidsspecialisten kunnen met deze verordening achter zich veel herstellen. In elk geval zal verdere ontluistering thans voorkomen kunnen worden. Een enkele opmerking moge ons nog van het hart. Ten aanzien van art. 9 zijn wij niet gerust. De wederopbouwplannen, in het bijzonder dat van de Nieuwmarkt, hebben ons bijzonder achter dochtig gemaakt, waar het behoud van de oude schoonheid betreft. Verder missen wij in de bijlagen, welke de wegen in de oude stad vermelden, waaraan geen garages gevestigd mogen worden, zeer tot onze spijt, de wegen besloten tussen Prinsengracht, Reguliers gracht, Lijnbaansgracht en Leidsegracht. Met buitengewone belangstelling zullen wij, en met ons allen, wie de schoonheid van de binnen stad ter harte gaat, volgen hoe de Raad reageert op deze zo constructieve voorstellen van een lichaam, dat merkwaardigerwijze heet: de com missie voor de strafverordeningen. NIEUWELEDEN Als gewoon lid traden toe: Het Wijnhuisfonds, Zutphen; Vereniging ,,Oud-Harlingen", Harlingen. Als buitengewoon lid traden toe: Ir. A. M. Averes, Hengelo (O.); C. J. Bardet, Breda; Mr. C. H. Beekhuis, Leeuwarden; Th. E. A. Berenschot, Maastricht; Mej. A. E. J. Blijdenstein, Enschede; C. Boschma, Amsterdam; Prof. Wieger Bruin, B.N.A., Amsterdam; Mej. Petra Clarijs, litt. dra; Amsterdam; E. G. Cour- rech Staal, Maastricht; Mr. H. Frima, Groningen; W. van Gooi, Amsterdam; J. H. J. Gulikers, Maas tricht; J. Haak, Meppel; Mevr. A. A. Hasselman- Hooft, Huis-ter-Heide; Arnold van Heek, Enschedé; G. W. van Helsdingen, 's-Gravenhage; Mej. Dr. Joh. D(. Hintzen, Amsterdam; Th. H. J. van Huët, Amster dam; J. W. Klunne, Rotterdam; C. Kok, 's-Heeren- berg; H. W. J. Leeuw, Harlingen. 20 Nog een voorbeeld waar de verordening al langgeleden nodig was: Palmgracht l^oto Ton Koot

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 28