heid. Als we zien, hoe de fabriek van Sterovita het fraaie landschap bij Nijenrode stoort (foto 3), de bedrijven van Hazemcijer en Bronwasser het Vcchtlandschap ten noorden van Breukelen be delven, de vatenfabriek van Van Leer de intimiteit van Vreeland bedreigt (foto 4) kunnen we slechts dankbaar zijn, dat het aantal dezer fabrieken in de Vechtstreek beperkt is gebleven. Gelukkig is door de directie van Hazemeijer de lofwaardige poging gedaan om het aanzien van het bedrijf door be planting te verbeteren. Bedroevend is echter te moeten constateren dat sommige bedrijven niet blijken te beseffen, dat ze ook nog een andere taak hebben dan alleen fabriceren en reclame maken. Dat de Vecht enerzijds een schakel was in het net van waterwegen en anderzijds de verbinding vorm de tussen de steden Amsterdam en Utrecht, be merken wil ook aan het entbreken van scheeps werven in de dorpen langs de Vecht; de reparaties vonden vooral in de thuishavens plaats. Sinds korte tijd is Oud-Zuilen een scheepswerfje rijk. Als er veel schepen voor de wal liggen, doet het be drijvig aan (foto 5), maar overigens is het helaas door de lelijke nissenhutten geen sieraad voor het oog en een aanklacht tegen hen, die deze bouwsels lieten verrijzen. Het feit, dat de Vecht vandaag den dag zo'n rustig vaarwater is, waaraan men op vele punten heerlijk kan toeven, danken wij aan de om standigheid, dat de vroede vaderen van Amster dam, vele jaren geleden, op het laatste ogenblik besloten om het Merwcdckanaal niet slechts van Amsterdam tot Nigtevecht, maar geheel tot aan Utrecht te laten lopen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald kan men hierover opmerken, want het besluit werd eerst genomen, toen de sluizen te Nigtevecht reeds in aanbouw waren. Voor het ongerept voortbestaan van een groot deel van het Vechtgebied was dat besluit zeker van grote betekenis en we kunnen er dan ook niet dankbaar genoeg voor zijn. NIEUWE LEDEN Als Buitengewoon lid traden toe\ Mcj. J. M. Bekker, Wageningen; Mr. H. W. Bloemers, Deventer; Ir. G. J. A. Bouma, Kims- werd; Jos Bijnen, Oss; Mr. L. J. M. Corten, Grevenbicht; L. J. Cusell, Naaldwijk; W. Dorst, Overveen; Ir. St. van Duin, Rotterdam; Ir. T. Franssen, Roermond; E. F. Groosman, Rotterdam; D. Hoekvcen, Rotterdam; A. Hoier Wierdsma, Haren; B. Hoogstrate, Rijswijk; J. G. F. M. G. Baron van Hovell tot Westcrflier, Arnhem; Dr. J. B. Hubrecht, Doorn; C. L. Koyck, Amstelveen; J. H. Kruizinga, Amsterdam; Arch. Bur. Kuiper, Gouwetor, de Ranitz Bleeker, Rotterdam; Mevr. Kuipcrs-Ratcliffe, Nijmegen; J. A. M. Kur- vers, Sittard; J. Laméris, Zeist; J. Leicher, Utrecht; J. C. Maarsingh, Hoensbroek; Arch. Bur. Margry Jacobs, Rotterdam; P. Mentz, Laag-Socren; W. H. Morsink, Ootmarsum; C. H. P. W. van den Oever, 's Gravenhage; A. Oosterbaan, Voor schoten; Dir. Openbare Leeszaal bibliotheek Maastricht; Dir. Openbare Leeszaal Bibliotheek, Zutfen; Ir. C. E. P. M. Raedts, Heerlen; Mevr. M. C. Renes-Moolhuizen, Amsterdam; J. van Riel, Bussum; P. A. Schols, Geleen; Dr. Ir. K. L. van Schouwenburg, Delft; Mr. H. J. Sjollema, Rotter dam; J. H. Steenkist, Maassluis; J. J. Stiensma, Leeuwarden; P. M. A. Stijns, Valkenburg; J. P. Tichelaar, Makkum; P. C. van Uchelen, Laren NH; Ir. R. Ch. Visser, Hilversum; Mevr. Irene H. E. Vorrink-Bergmeijer, Amsterdam; Mcj. H. C. Wichers Hoèth, Amsterdam; M. Wiegersma, Drachten. 55 Wuf]i

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1954 | | pagina 31