I fraai interieur heeft zijn ligging aan de Vecht mede. Dit moet men waarderen en daarom de Vecht oevers trachten te bewaren in de bestaande natuur lijke vormen. De groene vestingwallen zijn een prachtig bezit en hebben als groengordel een taak te vervullen. Langs de 's-Gravenlandse weg gaande heeft men een mooi zicht op het aardige stadje. Daar ligt aan de oever de Watersporthaven. Deze een achtergrond te geven van een waardige boom beplanting is nodig. We nemen afscheid van Weesp met een hoopvol maar angstig hart. De slapende is wakker geworden en leeft in een snel tempo dat de bestaande schoonheden zoveel mogelijk gespaard mogen blij ven en het nieuwe aesthetisch zo goed mogelijk verzorgd moge worden! Drs. A. BERTOEN INDUSTRIEËN LANGS DE VECHT Het is voor de vreemdeling moeilijk te aanvaarden, dat de Vecht ontstaat bij de Wecrdsluis aan de NW- zijde van de stad Utrecht. En hoevcle inwoners van de Bisschopsstad, die verondersteld worden dit wél te weten, hebben deze rivier wel eens van het begin, in een mm of meer rommelig stadsdeel, tot aan de monding, bij het oude stadje Muiden, verkend? Ondanks hetgeen er op sommige plaatsen aan be dorven is, doet zij veelal nog liefelijk en romantisch aan. Dc afstand van de Wecrdsluis tot aan de monding van de Vecht, van Utrecht tot aan het Muidcrslot, een goede 40 km leent zich juist voor een flinke fietstocht en ik verzeker U dat U van een dergelijke tocht geen spijt zult hebben. Dc Vecht doet zich thans aan ons voor als een rustig water, waar slechts af en toe een beurtschip of ander vrachtschip zachtjes puffend doorvaart; in de vacantietijd zien we er bovendien de vrolijk aandoende jachten en plezierboten. Vooral bij Muiden kunnen we in dit opzicht genieten van een boeiend schouwspel; vele jachten liggen hier ge meerd in de jachthaven, met op de achtergrond het statige, massieve Muiderslot. Merkwaardig is, dat geen der andere plaatsen aan de Vecht een eigen haven heeft. De Vecht was in de oude tijd een drukke scheep vaartweg, een belangrijke schakel in het net van handels- en verkeerswegen in dit deel van Europa. Toen Utrecht nog behoorde tot de grote handels- 53 j-st 1... Steenfabriek Molen te Vreeland

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1954 | | pagina 29