NIEUWE LEDEN Als buitengewoon lid traden toe: J. E. M. Kra mers, Amsterdam; A. A. van Sandick, Amster dam; René Kahn, Amsterdam; Mevr. H. de Jonge-Cornets de Groot van Kraayenburg, Voor burg'; J. R. Meulenhoff, Amsterdam; Mr. J. R. Kist, Arnhem; Mej. S. Scholte, Amerongen; J. A. van Rijn van Alkemade, Amsterdam; R. Blijstra, Amsterdam; M. K. Honig, Kaapstad; S. Ferwerda, Groningen; I. J. van Bruggen, Groningen; Notaris H. A. Keverling Buisman, Groningen; Notaris C. van Bommel van Vloten, Groningen; H. Haze- winkcl Jzn., Groningen; N.V. Houthandel v/h G. van Calcar en R. Penon, Groningen; J. J. Thysse, Groningen; J. B. Wolters' Uitgeversmaat schappij N.V., Groningen; B. Kazemier, arch., Groningen; Molenaar's Groothandel Woning textiel sedert 1897, Groningen; Mr. P. H. W. C. van Wicheren, Groningen; Mevr. de Wed. A. M. Schotens-Hellemans, Groningen; Mevr. de Wed. F. J. Penaat-Mees, Groningen; A. Roland Holst, Bergen Nh.D. G. van Hoytema, Rotterdam; lr J. N. Smit, Amsterdam; Mevr. H. Tielrooy-Bot- tenheim, Amsterdam; Notaris A. M. Vroom, Am sterdam; Mej. M. A. N. C. Henning, Haarlem; R. A. van Buul, Voorhout; J. A. Radecker, Am sterdam; G. Bokhorst, Deventer; J. Th. Tommei, Amersfoort; Jhr. Th. Röell, Bilthoven; W. F. van 't Oever,. Groningen; Herman B. van Bruggen, Bierum; G. Jorritsma, Hoorn; M. C. Smits-Marijt, Amsterdam; Ir M. E. van de Wall, Wassenaar; Ir F. Ottevangers, Haarlem; Mr. F. Kranenburg, Amsterdam; D. Nanninga Mzn, Groningen; Mi. L. R. J. ridder van Rappard, Gorkum; Ir F. D. Pigeaud, Hilversum; Ir J. C. van Buytenen, Eind hoven; P. J. ,H. Denteneer, Eindhoven; Ir G. D. Withagen, Deventer; J. A. Wagemans, Beverwijk; Ir G. J. J. van Leeuwen, 's-Gravenhage; C. A. de Bruyn, Leiden; Dr. Ir S. van der Wijk, Hille- gersberg. Als gewoon lid traden toe: Delftse Courant, Delft; De Commerciële Club, Groningen; Ver. voor Heemkennis „Ons Amsterdam", afd. Oost, Am sterdam. Als donateur trad toe: Gemeentebestuur van Ap- pingedam. KASTELEN EN LANDHUIZEN Het Bestuur van „Oud Leiden" heeft het voor nemen in het komende najaar een boek te laten verschijnen onder bovenstaande titel, als gedenk teken voor het 50-jarige bestaan van de vereniging. Het boek wordt rijk geïllustreerd en zal, op for maat 19 X 27 cm. een volledige lijst omvatten van alle- kastelen en landhuizen in Rijnland tot 1800 met vermelding van de namen van de be zitters, van de literatuur en van de bekende afbeel dingen. Bijdragen van Mr. S. J. Fockema Andreae over de maatschappelijke positie der kastelen en landhuizen, J. G. N. Renaud over de middel eeuwse bouwwerken, waarbij aan de grondvond- sten aandacht wordt besteed, en E. Pelinck over het uiterlijk der latere bouwwerken en over het afbeeldingen-materiaal, waarbij de beroemde te keningen van Roeland Roghman tot hun recht zullen komen, verrijken de inhoud. Dit boek, dat bij verschijnen ca. 14.zal kosten, wordt aan de leden van de Bond Heemschut bij intekening verkrijgbaar gesteld voor ca. 9,50. Belangstellenden geven zich op aan „Oud Leiden" Zoeterwoudsesingel 38, Leiden onder vermelding van naam, adres en „lid van de Bond Heemschut" Dit bericht geldt uiteraard niet voor abonné's op ons orgaan, doch slechts voor hen, die lid zijn van de Bond. DE TRAM TE BERGEN Van het Gemeentebestuur van Bergen (Nh.) ont vingen wij een memorandum betreffende het vraagstuk van de tramverbinding Alkmaar-Bergen binnen-Bergen aan Zee. Naar men weet, overwe gen de N.S. nog steeds, deze tramweg op te heffen uit hoofde van verliezen, op deze lijn geleden. De verbinding tussen Bergen en Bergen aan Zee zou dan door een buslijn dienen te geschieden. Aan deze oplossing zijn vele bezwaren verbonden. Naast het practische, dat het vervoer van de in Bergen-binnen wonende badgasten naar zee een „spits-uren-vervoer" is, treedt dat van de grote onrust, veroorzaakt door een frequente buslijn. Het plan is, de bestaande autoweg daarvoor niet te gebruiken, omdat deze te smal is, doch de tram baan tot autosnelweg in te richten. Geschiedt dit, dan is het fraaie dorp Bergen op uiterst ontsieren de wijze in tweeën geknipt, en gaat de rust en de schoonheid van het natuurreservaat teloor; een recreatiegebied, met belangrijke steun van Pro vincie en Rijk aangekocht. De gemeente doet een oplossing aan de hand, het trammetje rendabel te maken: verbeterde tractie,- een dienstregeling die op de treinen van en naar Alkmaar aansluit (soms moet men wel drie kwar tier wachten) en beter onderhouden materieel, in plaats van de ronduit vieze wagens die nu op dit traject gebezigd worden. Met een beetje aandacht, concludeert men uit dit memorandum, is van Bergen's tram een rendabel vervoermiddel te maken, tot heil van het natuur schoon. GFJ. 64

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 22