t? verantwoorde uitbreidingen wer den voorkomen. Geprojecteerde tramlijnen wer den gewijzigd o.m. te Assen, en in de Zaanstreek. Bouw electri- sche centrale en cementfabriek in het Geuldal voorkomen, enz. In vogelvlucht zij hiermede een indruk gegeven van veertig jaren Heemschut, waarbij de nadruk is gelegd op de resultaten be haald in de eerste jaren van Heemschut's bestaan, aangezien die der laatste jaren bij de meeste Uwer bekend zijn. Wat de publiciteit betreft mag gewezen worden op de Heem- schutcongressen in 1911-1913- 1920, de Int. Heemschutsten toonstellingen in 1919 en 1934, de jaarlijkse Heemschutdagen, op- de 27 jaargangen van ons orgaan, op een Heemschutserie van 70 delen en op een Heem schutsbibliotheek van 4 Stan daardwerken. En wat de werkzaamheden thans betreft zij samengevat, dat de strijd onvermoeid wordt voort gezet o m. tegen de ontsierende buitenreclame's, onnodige slo pingen, stijlloze verbouwingen, onverantwoorde demping van grachten, kanalen en havens, aanleg van bovengrondse gelei dingen, ondoordachte wegen aanleg bijv. uitsluitend werk verschaffing ten doel hebbend en tegen de opvattingen, waar bij uitsluitend technische of eco nomische factoren gelden met veronachtzaming van de aesthetische. Kortom de Bond wil waak zaam zijn om in stad, dorp en landschap de be- staande schoonheid te behouden, met de volle bereidheid mede te werken om nieuwe schoonheid te scheppen. T. K. Met beperkt personeel wordt bij de Bond Heem schut hard gewerkt in de strijd om Neerland's ver maarde en erkende schoonheid te behouden. Er wordt met man en macht naar gestreefd dit zo doeltreffend mogelijk te doen. U kunt ons daarbij zeer van dienst zijn en veel (overbodig) administra tief werk uit handen houden, door nu Uw contri butie over te maken en niet te wachten op een aanschrijving. U kunt gireren op Bond Heemschut, Leidsegracht 60, postrekening 124326 of over schrijven op Bankiers Hope Co., Amsterdam. Indien U bovendien één Uwer kennissen weet te overtuigen, dat die er bij behoort en U de in dit nummer liggende groene kaart invult, hebt U de voldoening de ledenkring en daarmee de span kracht van Heemschut te hebben vergroot. 13 Het pakhuis „Vigilantie" te Alkmaar, gespaard door restauratie, na Heemschuts' ingrijpen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 21