houden opvat, toch kan het zich niet verenigen met diens plan een dele der vestinggracht te dempen ten behoeve van een rondweg. Het Dagelijks Be stuur blijft van mening, dat Amersfoort de ontwik keling van het verkeer dient af te wachten, nu bin nen afzienbare tijd drie andere verbindingen Oost- West tot stand komen, waarlangs veel verkeer zal afvloeien. Indien het onvermijdelijke wordt aangetoond zal Heemschut zich er zeker bij neerleggen De argu menten van Amersfoort hebben echter allerminst kunnen overtuigen. Dit is aanleiding geworden zich met een verzoekschrift tot de Kroon te wenden om de goedkeuring van het kernplan 1949 van Amersfoort door Gedeputeeide Staten van Utrecht nietig te verklaren. Uiteraard hebben tal van in woners uit Amersfoort en verschillende organisaties zich eveneens tot de Kroon gewend. Nog eens Damsterdiep Het Dagelijks Bestuur heeft zich tot Gedeputeerde Staten van Groningen gewend met het verzoek aan het Raadsbesluit tot demping van het Damsterdiep te Groningen zijn goedkeuring te willen onthouden en met de middelen die het ten dienste staan, te willen bevorderen, dat voor het Binnen- en Buiten Damsterdiep een regeling tot stand komt, welke aesthetisch verantwoord is Uitbreidingsplan Renkum In Renkum heeft het uitbreidingsplan ter visie ge legen. Daarvan kennis genomen hebbende heeft het Dagelijks Bestuur gemeend, te moeten waar schuwen tegen de aantasting van rust en natuur schoon door onbegrijpelijk onnodige wegenaanleg. Het heeft de plaatsen waar dit geschieden zal met name genoemd en zich tot de Raad der Gemeente Renkum gewend met verzoek de in de petitie ver melde omwegen niet in het uitbreidingsplan op te nemen. De Korenmolen te Noordhorn De Burgemeester van Zuidhorn vestigt er de aan dacht op, dat de koren- en pelmolen in Noordhorn voorkomende op de pl. Monumentenlijst, doch in verval, gerestaureerd moet worden De molen neemt een dominerende plaats in het dorpsgezicht in en wordt na herstel weer in gebruik genomen. Reeds zijn toezeggingen voor subsidie ontvangen van de Hollandse Molen, Rijk en Provincie, uiter aard dragen ook de eigenaren en de gemeente bij. Een bedrag van minstens 1000,moet nog bij eengebracht worden, waarvoor de burgemeester o.m. een beroep doet op Heemschut. Wij brengen dit verzoek gaarne aan de lezers over. Wilde affichering De Gemeente Geldrop had grote last van wilde af fichering en ontsierende reclame. Een zinsnede uit een schrijven dat ons bereikte moge indruk geven, welke gevoelens deze reclame opwekte: „Het is werkelijk bedroevend zoals de borden o.m. van verzekeringen de schoonheid van een Gemeente kunnen ontsieren. De lelijkste borden en de groot ste waren van Persil en Imi. Ik heb mijn vrouw reeds verboden om ooit weer Persil of Imi te kopen, daar de schreeuwende ontsiering door deze firma's het burgerlijke fatsoen overtreedt Wij vragen ons af of adverterende firma's zich van dergelijke reacties bewust zijn. Ons is bekend, dat de hier vermelde reactie niet alleen staat. De Bond Heemschut adviseerde de Gemeente Geldrop uit voerig en gaf in overweging een reclameverorde ning in het leven te roepen. Intussen is tot wijzi ging van de Algemene Politieverordening over gegaan. Ook daarop is op verzoek van B. W. van Geldrop advies verstrekt. Burgemeester geeft het voorbeeld In Zeist ging het om het behoud van een molen, waarmee voor de Gemeente een bedrag van J 1600 gemoeid was. De stemmen staakten. De Burgemeester, als goede burgervader wakend 4 uS-*#*® Vs&èÈ' Dc molen te Noordhorn, zoals deze er weer uit zal zien indien voldoende gelden voor herstel zijn bijeengebracht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 12