UIT DE PERS Het Algemeen Dagblad, R'dam (24/2) schrijft over de vernielingen, die op Terschelling plaats vonden door de uitvoering van de ruilverkaveling en de verbreding en omlegging van de hoofdweg, waar tegen destijds ook de Bond Heemschut geageerd heeft. Het blad spreekt de hoop uit, dat Terschel ling moge fungeren als een baken in zee voor het eiland Texel, waarvoor ook ruilverkavelingsplan nen worden voorbereid. De DelftseCrt(2/%) weet te berichten, dat besloten is tot de restauratie van het secretarishuisje te Amers foort (zie Heemschut nr 4/5 1947). Het huisje da teert uit de 16de eeuw en is gebouwd in een stijl, die een overgang vormt van barok naar rococo en is een unicum in Nederland. Het Algemeen Handelsblad (22/3) publiceerde even als vele andere bladen het droeve bericht over de verwoesting van de molen ,,De Strijd" in Zaandam door een hevige brand. Ook de molen „De Ooie vaar" aan de Zaan zal gesloopt worden, deze werd reeds van de monumentenlijst afgevoerd. Een gun stiger berichtverscheen inde Maasbode,R' dam (22/2), die meldde dat de windkorenmolen te Holten, wel ke enige jaren geleden buiten bedrijf gesteld werd en met een electromotor werd toegerust, gerestau reerd zal worden. De eigenaar verklaarde zich be reid 2/3 in de restauratiekosten ad 10.000,bij te dragen! Het Alg. Handelsblad (8/3) nam naar aanleiding van de brand in de pakhuizen aan het Prinseneiland te Amsterdam een waarschuwend artikel op, onder de titel: Amsterdam kan op zijn oude huizen niet zui nig genoeg zijn. Mogen deze woorden tot vele Am sterdammers doordringen. Het aftikeL eindigt: „Amsterdam „valt niet omme" maar het moet voorzichtig zijn en geen sigareteindjes bij vaten cel lulose roken." Inderdaad! De belangstelling voor het Nederlandse landschap is groeiende. Bewijzen hiervoor vormen de radio lezing, die ons bestuurslid Ir G. A. Overdijkink, in zijn functie van hoofd van de afd. Landschapsver zorging van het Staatsbosbeheer op 10 Jan, j.1. hield onder de titel „De verzorging an het Neder landse landschap" en de instelling van een com missie voor landschapsverzorging door de Ned. Heide Mij. De commissie heeft tot taak het propa geren van een goede landschapsverzorging en het verstrekken van adviezen op dit gebied. Volkskrant 5/0- Het Dagblad, Den Haag (5/2) publiceerde een bericht van de Ver. Oud Leiden, die een fonds gevormd heeft „Het Leidse woonhuis" met het doel oude Pakhuizen op het Prinseneiland na de brand

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 17