R. KOF MAN DE ST. PIETERSBERG OPGEOFFERD ,,Men kent de berg niet, men weet zijn waarde niet moet worden aan de oorzaken, die in bovenstaand en men doet niet de minste poging om daar achter citaat kort en duidelijk worden aangegeven. En te komen". Zo schreef een vooraanstaand kenner daarbij zou ik het kunnen laten. Tot goed begrip van de St. Pietersberg 1), nog voor de begin No- van de huidige situatie is een iets uitvoeriger na- vember in de kranten bekend gemaakte beslissing beschouwing echter wel gewenst, van de drie betrokken Ministers gevallen was. Onze Commissie heeft er zich vanaf de oprichting Dat krantenbericht was voor de redactie aanlei- (zie Heemschut 25e jrg., nr. 1) mee bezig gehouden ding mij, als een der secretarissen van de Belgisch- alle betrokken autoriteiten en instanties in te lich- Nederlandse Wetenschappelijke Commissie ter be- ten over de betekenis van de St. Pietersberg. Wij scherming van de St. Pietersberg,te vragen het wezen daarbij in de eerste plaats op de cultuur standpunt van die Commissie uiteen te zetten. Ik historische waarde van het gangenstelsel, dat zich zou aan dit verzoek kunnen voldoen door te ver- onder het gehele Nederlandse gedeelte van de berg klaren, dat de totale nederlaag, die de beschermers bevindt. Onderaardse steengroeven van deze uit- Van de St. Pietersberg geleden hebben, geweten gestrektheid en van deze ouderdom treft men ver- De Enci-fabrieken en het nog resterende deel van de St. Pietersberg Luchtfoto K.L.M.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 7