van Ilpendam wandelt langs de Purmer ringvaart, dat de directie van de bouw- en woningdienst reeds bij huis A i rechtsaf slaat, langs de buurtschapjes een plan voor volledige restauratie had gemaakt, Groot en Klein Overleek met de schilderachtig maar herstel van het pand is afgestuit op de slingerende Leek, recht op het oude Monnikendam financiën. In verband met het scherper toezicht, aan. Het silhouet van dit stadje van deze zijde, zo- werd medegedeeld, dat de kans op herhaling van als het fond zijn Grote kerk en speeltoren bijeen- deze monsterlijkheden zeer gering is. Intussen groept, is onvergetelijk schoon. Een door en door kwam uit diezelfde stad de opmerking, dat het Hollands en gaaf tafereel voor welks bestaan en verbod yan huurverhoging, de verwaarlozing van behoud men dankbaar is. het huizenbezit in de hand werkt. Begrijpelijk wil Monnikendam de vestiging van in dustrie bevorderen. Daartoe heeft men een voorstel Met de wens voor ogen, het ledental van de Bond tot wijziging van het uitbreidingsplan ter visie ge- Heemschut uit te breiden, de oplaag van ons or- legd, waaruit blijkt, dat men de mogelijkheid wil gaan te vergroten en daardoor een grotere kring te openen tot industrievestiging buiten de gesloten bereiken, is na verschillende andere thans bebouvying, namelijk ten Westen van de Provin- een actie ingesteld, gericht tot alle te goeder naam ciale weggaan de Overleker Gouw. Dat is catastro- en faam bekend staande hotels in Nederland. Het phaal voor het landschapsbeeld van deze zijde, waken voor de schoonheid van ons land is een be- Monnikendam heeft bovendien haast, want er is lang, waarmede de hotelhouders zeer gebaat zijn. een gegadigde, die op spoed aandringt. Het gepro-Zij behoren daarom in de gelederen van de Bond jecteerde industrieterrein heeft een omvang van Heemschut. Het orgaan „Heemschut" mag op hun 150 X 90 m. Vooralsnog wordt gerekend met een leestafel niet ontbreken. Daar kan het de beginse- industrie van kleine omvang; maar wij weten uit len en de strijd van Heemschut in brede kring be- bittere ervaring met betrekking tot'het landschap, kend maken en bijdragen tot het behoud van hoe snel dit tot grote industrie kan leiden, het- schoonheid ook in de omgeving van hun hotel, welk weer onvermijdelijk onherstelbare schade aan Onze leden zouden een actieve rol kunnen spelen het landschapsschoon tot gevolg heeft. Hier moet in deze propaganda-actie door bij hun verblijf in ingegrepen worden om de Monnikendammers hotels of bezoek aan restaurants aan te dringen op 'zelf voor een later ook door henzelf betreurde de aanwezigheid van ons orgaan op de leestafel, schande te behoeden. Tezamen met de Contact- Overtuigt de hotel- en restauranthouders, dat het Commissie voor Natuur- en Landschapsbescher- lidmaatschap van de Bond Heemschut een ere- ming en een gesloten front vormend met de plicht voor hen is. stichting Het Noordhollands Landschap is de - - Bond paraat. Het verzoek aan onze leden om ons de namen op te geven van vrienden en bekenden, die naar hun Het Congres van het Genootschap voor Reclame mening in aanmerking komen voor het lidmaat- besloot tot het instellen van een commissie, welke schap heeft ons vele tientallen namen opgeleverd, zich zal bezighouden met de vraagstukken van de Wij zonden al deze genoemden een brief en nodig- buitenreelame. Een en ander na het prae-advies, den hen uit onze gelederen te versterken. Gaarne dat de heer W. F. A. M. Gerrese, toen inspecteur t zien wij de toezending van meer namen en adressen bij het-gemeentelijk böuw- en woningtoezicht te tegemoet.. Amsterdam, op het congres uitbracht. Dit prae- advies is als drukwerkje „De overheid en de re- DAT IS VREEMD clame" door het Genootschap voor Reclame uitge- Dezer dagen beklaagde een buitengewoon lid zich, geven. Het is een bijzonder leerzame brochure met dat hij plotseling het orgaan niet meer ontving, overtuigende illustraties geworden. De uitnodiging Wij vonden dat vreemd, maar bij onderzoek bleek, door het bestuur van voornoemd Genootschap, aan dat bedoeld lid sinds 1946 zijn contributie niet vol- onze Bond, om een vertegenwoordiger aan te wip daan had, d.w.z. al onze verzoeken in het orgaan zen in de op te richten commissie, wordt gaarne en die welke persoonlijk tot hem gericht waren, had aanvaard. genegeerd. U begrijpt hoeveel onnodig werk en extra zorg zo'n lid geeft aan een bureau met toch Ten aanzien van Dordrecht kwamen klachten al veel werk en beperkte administratie. Mogen wij binnen over het verval van het perceel Museum- u, met dit voorbeeld voor ogen, uitnodigen zonder straat 32 en de „vele monsterachtige gevels", welke uitstel uw contributie over 1949 te voldoen? Met juist in de laatste twintig jaren tussen de oude zijn uw vlotte regeling van deze betaling verlicht u ons gezet. Uit nadere inlichtingen ter plaatse is bekend, werk zeer. 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 6