D. J. Kamminga, OUDE ADRESKAARTEN IN STEEN EN HOUT TE DOKKUM, Uitgave J. Kamminga te Dokkum Het boekje bevat afbeeldingen en beschrijvingen van gevelstenen, uithangborden, emblemen e.d. welke in 1946 in Dokkum werden aangetroffen. VACANTIEBOEK VOOR JONGENS, onder redactie van Ton Koot, met tekeningen van Piet Klaasse. Uitgave C. V. Allert de Lange, Amster dam. 240 p. 1948 Goede vacantieboeken voor de jeugd zijn met een lantaarntje te zoeken. Hier is zo'n goed boek, een waar vacantieboek, dat de jongens zegt waar en hoe zij het meeste profijt van hun vacantie trekken, dat hun oude stadjes en musea leert zien op aan trekkelijke wijze, dat geheimen van kamperen, fotograferen en zeilen onthult. Dit boek met zijn vele bijdragen van bekende en deskundige schrijvers, w.o. Dr Portielje, Hil Botte- ma, mej. dr Van Guldener, Anton v. d. Vet en anderen, wekt op tot de liefde voor ons land. De boeiende gegevens en frisse toon zullen iedere jongen enthousiast maken om er zelf op uit te trekken. Een boek voor toekomstige „heemschut ters" Het is smaakvol en welverzorgd uitgegeven, en rijk geïllustreerd met 150 voortreffelijke tekeningen van Piet Klaasse en tientallen fraaie foto's, merendeels van Ton Koot, onder wiens redactie het boek werd samengesteld en die vele van de hoofdstukken schreef. B. S. NOG EENS ARKELSTEIN De lezers zullen zich herinneren, hóe in het Fe bruarinummer 1948 de heer R W. P. de Vries zich beklaagde, dat de resten van het kasteel Arkelstein, welke bij het buurtschap Loo nabij de Schipbeek hebben gelegen, aldus schr., door de Ned. Heide Mij geheel waren omgehaald en on zichtbaar gemaakt. De President-directeur van de Ned. Heide Mij gaf dit aanleiding ons ter nadere toelichting het vol gende te berichten „Het betreffende plan is in 1938 opgemaakt en voordat met de uitvoering is begonnen is over leg gepleegd met de Vereniging voor Overijssels Rechten Geschiedenis en met het Rijksbureau voor Monumentenzorg. Beide instanties hadden geen bezwaar tegen het voorgenomen werk, mits een en ander geschiedde in overleg met de architect C. Houwink te, De venter. Het Ministerie van Sociale Zaken gaf bovendien nog een extra subsidie voor graafwerk ten behoeve van de oudheidkundige studie en naar ons uit rapporten van die tijd blijkt, was men destijds ook verheugd, dat het werk werd uitgevoerd, daar op die wijze nieuw en nog onbekend materiaal ver kregen kon worden." De gang van zaken is dus in feite anders dan door, de heer De Vries gevreesd werd. Wij danken de Heide Maatschappij, voor deze rechtzetting. UITNEMENDE VERDIENSTEN Bovenstaande woorden staan gegrift op de gouden penning, welke de Nederlandsche Oudheidkundige Bond op zijn algemene vergadering van 18 Decem ber 1948 te Delft uitreikte aan de heer J. H. van Heek. De toekenning van deze ere-penning is aan zoda nige regels gebonden, dat zij tenminste gelijk staat met het ere-doctoraat aan een onzer universiteiten. Dat aan de heer Van Heek deze eer te beurt viel moet de hartelijke instemming hebben van een ieder, die ook maar iets te maken heeft gehad met de zorg voor de monumenten in ons land.. Voor de massa is Van Heek's naam onafscheidelijk verbonden aan de herrijzenis van het oude Kasteel Bergh en van de Doornenburg, voor de ingewijden bovendien aan ontelbare bemoeiingen, die altijd, ten doel hadden de historische schoonheid van een bouwwerk beter tot haar recht te doen komen of deze in ere te herstellen. Daarom stemt de Bond Heemschut zo van harte in met de onderscheiding, welke de heer Van Heek ten deel viel. 'NIEUWE LEDEN Als Buitengewoon lid traden toe: A. Oosterlee, 's Gravenhage - Prof. Mr A. Pitlo, Amsterdam - A. S. van Randen, Amsterdam - P C. L. Blom - Amersfoort - E. A. Beer-Pet, Oestgeest - Ir J. Ver meer, Arnhem - Dr W. R. H. Karstens, Leiden - J. Naaberg,-Leiden-- J. -W. M.'Staal, Amsterdam - Mr G. H. Arnhardt Jr., AmsterdamArch. A. Th. A. J... Wiegérink, Groenlo - Mr W. A. Wichers Hoeth, Dürban (Z. Afrika) - Dr A. H. van Raven- steyn, Leiden - Jhr A:' van Lennep, Amsterdam - Oranjehotel, Bergen Binnen - Hotel Café Rest. Keizerskroon, Wijk bij Duurstede - Mevr. J. van Leur-de Loos, Leiden - Ir J.'.G: Reyers c.i., 's Gra venhage - Mej. G. A. v. d. Toorn, Schéveningen - Jhr Mr F. Béelaerts van Blokland, 's Gravenhage - Mr H. T. Asser, Laren -Jhr W. J. van Sminia, Amsterdam - W. H. Schukking, 's Gravenhage- Prof. Dr H.. Berkelbach van der Sprenkel, Bilt- hoven - Mr A. Fentener van Vlissingen, Bussum. Als Donateur traden toe: De gemeentebesturen van Landsmeer en Doetinchem. 16

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 18