4 BOEKBESPREKINGEN Dr A. C. J. de Vrankrijkef, NAERDINCKLANT, Gooische Studies. Uitgeverij de Kern, 's Graven- hage, 179 p. 1948 Dit boek bevat een viertal historische artikelen over het Gooi, handelende over de daar inheemse koptienden, over schapen, boekweit en bijen- houderijen, over kerken, kloosters en de St. Jans processie en over de Naardense weversgilden, voor een liefhebber van plaatselijke geschiedenis zeker zeer lezenswaard. Het boek is aardig geillustreerd met oude en nieuwere gezichten in het Gooi, die echter niet alle geheel tot hun recht komen. Een uitslaande kaart geeft de plaatsen der oude bijen schansen aan. J. A. B. de H. M. Muller, AMSTEL'S LUSTWARANDE, met medewerking van H. Kleyn en H. F. de Vries, C. V. Allert de Lange, Amsterdam, 1948 Op boeiende wijze vertelt de schrijver over de belangrijke rol die de rivier heeft gespeeld in de geschiedenis van Amsterdam, over de vroegere buitenplaatsen, over de flora en fauna, de poëzie en de etsen van Rembrandt die de Amstel tot onderwerp hebben. We worden ons, lezende, weer bewust hoeveel schoonheid hier verloren is gegaan. Ondanks dat bleef de Amstel en zijn oevers een „lustwarande", waar vele watersportliefhebbers hun weekeind doorbrengen. Moge dit een aansporing zijn, dat gene wat ons nog rest te sparen en waar dit moge lijk is, verdere verfraaiing van de oevers ter hand te nemen, gelijk ook de schrijvers van het boekje be togen. Wie zijn kennis over de Amstel op prettige wijze wil uitbreiden, leze dit boekje. 15 De gevel van het pakhuis „De Grote Zwaan" aan de Brou wersgracht 268 te Amsterdam, die, zoals wij in No 6 van de 25e Jg. schreven, is opgevijzeld en aldus „behouden" blijft. Wij vrezen voor een dergelijke „monumentenbescherming' folo Bram Soffree

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 17