Commissies Herhaaldelijk werd een beroep gedaan op de secreta rissen der Commissie W.I.L. en de Centrale Commissie Stad en Dorp om hun technische adviezen. Voor de aangename samenwerking, waarbij voortdurend ge streefd werd naar een vlotte afdoening der zaken, die immers zo dikwijls geen uitstel meer duldden, moge in het bijzonder een woord van lof aan de heren Boost en Ir Warnaars, resp. de secretarissen van de W.I.L. en de Centrale Commissie, worden toege zwaaid. Beiden zullen over de werkzaamheden hunner com missies aan Uw vergadering rapporteren, evenals de jongste der commissies, n.1. Heemschut en de Jeugd, wier eerste verslag U eveneens in deze vergadering zal worden uitgebracht. Orgaan Het orgaan kon regelmatig tweemaandelijks verschij nen. Door middel van het blad konden tal van actuele heemschut-onderwerpen onder ruime aandacht worden gebracht, hetgeen veelal bijdroeg tot een beter begrip en soms tot een snellere oplossing van de moeilijk- 78 heden. In het verslagjaar kon door het uitgeven van speciale nummers bijzondere aandacht worden gewijd: le. aan de voorbeeldige wijze, waarop de stad Amers foort zich van haar taak als schutster van eigen 'heem kwijt; 2e. aan het zilveren jubileum van ons lid, de vereni ging „De Hollandsche Molen" en haar zo harde strijd om het behoud en voortbestaan van onze Nederlandse molens; 3e. aan de stichting van en de plannen met het Zuiderzeemuseum in de stad Enkhuizen. Vele honderden proefnummers werden aangevraagd en verspreid, ruim vierhonderd losse nummers werden verkocht en ruim zestig buitenstaanders namen een abonnement. Het stemt tot dankbaarheid, dat vele autoriteiten op eerste aanvraag onmiddellijk bereid bleken mede werking aan ons orgaan te verlenen door het ver strekken van gegevens of wel door het schrijven van artikelen. Dat deze bereidheid moet voortspruiten uit goedgezindheid jegens de heemschutgedaohte is een gewaardeerde steun bij ons werk. Gestreefd wordt naar uitbreiding van de lezerskring en bij U allen Slopen of behouden Golhtsch raam en dichtgemetselde, oorspt onkehjk open, galet ij van het officiei enverbhjf op hel lei rein dei KMA Ie Bieda Foto Ton Koot

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1948 | | pagina 8