77 lijkc propaganda voor het behoud en de bescherming van de bestaande en het scheppen van nieuwe schoon- heid, is niet in vervulling gegaan. Niettegenstaande sinds de oprichting van de Bond Heemschut in 1911 verschillende-overheidsinstanties met veel toewijding en toegerust met tal van ervaren deskundigen zich op het terrein van de heemschut zijn gaan bewegen, vvoidt bij herhaling onze medewerking ingeroepen. Het is dan veelal weer. in nauwe samenwerking met de overheidsinstanties, dat wij gezamenlijk trachten het gestelde doel te bereiken. In dit verband moge gerele veerd worden, het door ons zo gewaardeerde contact niet het Ministerie van O. K. en W., afdeling O. K. en N., met de Rijksdiensten voor de Monumentenzorg en die van» het Nationale Plan, met de Provinciale Planologische Diensten en met de verschillende Pro vinciale en vele Gemeentelijke Diensten. Toch vertrouwen wij ons als Bond Heemschut in de toekomst meer en meer met de voorlichting van zo breed mogelijke lagen van ons volk te kunnen bezig houden, teneinde de aantasting van bestaande schoon heid zoveel mogelijk te 'helpen voorkomen. Onze middelen staan acties op grotere.schaal, bijvoorbeeld met behulp van films en tentoonstellingen, nog niet toe, maar onze Heemschutserie, Heemschutbibliotheek en orgaan zijn er, om te tonen, wat met beperkte mid delen toch nog mogelijk is. Om meer te bereiken is uitbreiding van het ledental, niet bij tientallen zoals in het afgelopen jaar, maat niet hondetden, dwingende noodzaak. Bestuur. Vrijwel voltallig was maandelijks het Dagelijks Bestuur bijeen ter behandeling van de zaken, waarvan ^.zoveel mogelijk vetslag werd gedaan in het orgaan. In de samenstelling van het Dagelijks Bestuur kwam geen verandering. Het zal niet alleen bij ons Bestuur, maar ongetwijfeld bij U allen grote voldoening hebben gewekt, dat het II. K. H. de Prinses-Regentes behaagd heeft ons Bestuurslid Atchitcct A. A. Kok te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn grote verdiensten in de strijd voor de bescherming van de schoonheid van'ons land hebben in deze onderschei ding een hooggewaardeerde uiting gekregen. Het Algemeen Bestuur kwam te Amsterdam bijeen op 20 November en 18 December ter behandeling van- de wijziging der Statuten en op 3 Juni in het Muiderslot voor zijn statutaire vergadering. Uw Algemene Ledenvergadering van 5 September '47 benoemde bij acclamatie de heer A. A. Kok tot ere-lid van de Bond Heemschut en herkoos Mr Dr P. G. van Tienhoven als lid van het Algemeen Bestuur. heclen Het ledental is toegenomen met 9 donateurs, 33 gewone leden en 96 buitengewone leden. Wegens vertrek naar het buitenland, sterfgeval en om reden Iiestauiahe zou dit Insloiische hoekje op de leiiennn der KMA Ie Bicda lol een dei aantrekkelijkheden dei slad kunnen maken Hel nilciienr heeft een tnlc- lessanl liappcnhms. foto TK van bezuiniging verloor de Bond 43 buitengewone leden. Het getal aangesloten gewone leden, dat zijn dus verenigingen, die ieder een deel van de heemschut gedachte nastreven, bedraagt thans 104, dat der donateurs 64 en der buitengewone leden 613. Tot correspondenten werden in het verslagjaar be noemd de heren Dr H. Heyman te Heeswijk (N.-B.) en Ds A. L. Broer te Hilversum. Bui eau Het kleine kantoorlokaal aan de Leidsegrachtte Amsterdam voorzag voorlopig in de behoefte, hoewel onze archieven, bibliotheek en materialen elders waren ondergebracht. De verwisseling van verhuurder maakt het waarschijnlijk, dat wij opnieuw naar een zetel voor ons bureau moeten omzien. Dat deze verhui zingen belemmerend zijn voor het normale werk en verwarring wekken bij onze relaties, behoeft geen betoog. Het liefst zag het Dagelijks Bestuur hier een eind aan gemaakt door de huisvesting van het bureau in een de Bond waardig en eigen huis. Het doet een beroep op de medewerking van alle leden om deze wens zo spoedig mogelijk waar te maken.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1948 | | pagina 7