problemen van de oude kern van Amsterdam en tracht 'haar schoonheid mede veilig te stellen door aan de Commissie voor de Binnenstad nieuw leven in te blazen. In de vacature van Mr Mijksenaar werd voorzien, doordat wij Ir A. J. v. d. Steur (Voorzitter van de B.N.A.) bereid vonden zijn plaats in te nemen. Dr Win. Roukens, Directeur van het Nederlands Open lucht Museum, volgde de wnd. Directeur Meihuizen op als lid van onze Commissie. De administrateur van de Bond Heemschut nam deel aan onze vergaderingen, waarvan hij de verslagen opstelde. Op 12 Februari en 17 Maart j.1. hadden ve'rgaderingen plaats van de Rijkscommissie voor de Monumenten zorg, de Commissie van Advies voor behoud van het Stads- en Dorpsbeeld en vertegenwoordigers van de Commissie Stad en Dorp van de Boncl Heemschut, waarbij de samenwerking bevestigd werd, doordat de Voorzitter van onze Commissie genodigd werd zitting te nemen in de (Rijks) Commissie van Advies tot behoud van het Stads- en Dorpsbeeld. Van de zijde van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg werd belangstelling en waardering getoond voor ons initia tief inzake de inventarisatie. Onze Commissie zegde toe in alle voorkomende geval len, waarvan ons bekend wordt, dat schade dreigt voor monumenten, onverwijld de Rijkscommissie in kennis te stellen. De secretaris was aanwezig bij de plechtige herdenking van de Vrede van Munster in de Nieuwe Kerk te Delft op 5 Juni j.1. Voorzitter en secretaris van onze Commissie namen deel aan de zomerexcursie van de jonge „Historische Vereniging (Vigilate Deo Confidentes) voor de provincie Zuid-Holland" naar Goeree en Overflakkee op 12 Juni j.1. Zij vertegenwoordigden eveneens de Commissie bij' het dertigjarig jubileum van het Ned. Openlucht Museum op 13 Juli j.1. en brachten hiervan verslag uit. Voorzitter en secretaris namen deel aan diverse feeste lijkheden naar aanleiding van het zevenhonderdjarig jubileum van 's-Gravenhage van 2831 Juli j.1. De financiële toestand van onze Commissie' is niet ongunstig tengevolge van enkele subsidies, o.a. van de zijde van het Nationale Plan en Provinciale instel lingen. In het bijzonder vermelden wij een subsidie, groot 1.500,van „Het Oversticht" (bestemd voor onze „sub-commissie Stad en Dorp van het Over sticht"). Dit jaarverslag wordt besloten met de wens, dat het komende jaar ons moge brengen de voltooiing van de registratie van onze monumenten en stedebouwkundige complexen in nauwe samenwerking met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Ir F. H. WARNAARS, Secretaris DE HEEMSCHUTDAG TE DEVENTER Meer dan honderd deelnemers waren in de Raadszaal van het stadhuis te Deventer bijeen, toen de Burge meester, Mr H. W. Bloemers, zijn woord van welkom uitsprak. Hij wees er op, dat de wederopbouw grote krachtsinspanning "vergt in de door de oorlog zo gehavende stad. Hierin schuilt het gevaar, dat men wat al te materialistisch gaat denken. Juist daarom juichte de Burgemeester het zo toe, dat onze vergadering te Deventer werd gehouden, zodat het College van B. en W. hierin een gelegenheid kreeg te luisteren naar hen, die de aesthetische waarden met nadruk belichten. De Burgemeester noemde de aanwezigheid van de Bond Heemschut een bemoedigende klop op de schouder van die groep Deventenaren, die zich onlangs verenigd hebben tot de vëreniging „Oud Deventer", die het behoud van her oude stadsschoon beoogt. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de werkzaamheden van de Bond Heemschut een voorbeeld zouden zijn voor de vereniging „Oud Deventer". Het openingswoord van de voorzitter en de verslagen vindt men elders in dit nummer. Bij de discussies voerde vooral de heer H. Molendijk, Burgemeester 83 De geheel houten Piot keik te Volendam, the in zcet vei vullen toestand vei keet I en met jfopuij ivoidt bed/etgd foto BS

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1948 | | pagina 13