NIEUWE LEDEN 67 een onroerend goed, dat Zoodanig is verwaarloosd, in onvoldoenden staat van onder houd gelaten, of niea voldoende van onkruid of vuilnis gereinigd wordt, dat naar het oordeel van den Burgemeester het stadsschoon ontsierd wordt, bij aanschrijving te gelasten daarin op de door hem aan te geven wijze verbetering te brengen. Vergun ning is voorts noodig voor het hebben en bergen van metalen, glas, afbraak, vuilnis, aan hun bestemming onttrokken auto's (autobelten), voor zooveel van den openbaren weg of van het openbaar Vvater zichtbaar. Met behulp van deze verordening, die in overleg met de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de plaatselijke Monumentencommissie en de Vereeniging Oud-Leiden" tot stand is gekomen, en die uitgaat van het beginsel, dat alleen het leelijke in de stad behoort te worden geweerd, zal de oude Sleutelstad geleidelijk veel ontsierends kun nen weren en tegelijk veel nieuwe schoonheid in het leven kunnen roepen. De tekst van de bepalingen inzake het weren van ontsierende kleuren op bouwwer ken, alsmede betreffende het verven of bepleisteren van muren van bouwwerken, onderwerpen, die waarschijnlijk geheel of gedeeltelijk nog niet in andere gemeente lijke verordeningen zijn opgenomen, laten we ten slotte volgen: „1. Het is den eigenaar gf gebruiker van een bouwwerk verboden dat bouwwerk in strijd met na te noemen aanschrijving van (een) kleur(en) te doen zijn, waarvan de Burgemeester bij aanschrijving heeft te kennen gegeven, dat zij wegens haar in samen hang met de omgeving het stadsschoon ontsierend karakter binnen een bij die aan schrijving te bepalen termijn moet (en) worden verwijderd of op nader aan te geven wijze gewijzigd. Het in het eerste lid bedoelde verbod geldt alleen, indien en voor zoover de daarin genoemd? kleur (en) van den openbaren weg of het openbaar water af zichtbaar is (zijn)." ,,2. Het is den eigenaar o,f gebruiker van een bouwwerk verboden de muren van dat bouwwerk zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester te verven of te doen verven, te sausen of te do!en sausen, te cementen of te doen cementen. Het in het eerste lid bepaalde geldt alleen, indienden voor zoover de daarin genoemde muren van den openbaren weg of van het openbaar water af zichtbaar zijn." Als lid traden toe: de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Alkmaar en de Vereenigjng voor Vreemdelingenverkeer te Hellendoorn. LEIDEN, Juli 1943. A. BICKER CAARTEN Secretaris Vereeniging Oud-Leiden". Als buitengewoon lid traden toe: Mej. J. Molenaar te Deventer J. v. d. Meulen te Meppeil Dr Hugo Th. Heyman te, Heeswijk C. Vermaas te Amstcrdafn Mr E. A. Liefrinck te Deventer Joh. Kuipers te Naarden P. A. van de Raedt te Deventer Broeder Pius Smeelen te "s Gravenhage B. J. ter Kuile Jr te Enschedé P. A. Dykema te Heemstede H. W. M. van Os te Haarlem

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1943 | | pagina 9