62 UIT HEEMSCHU T'S LEDENKRIN^G XXXVII. HET OVERIJSSELSCH LANDSCHAP. Het Overijsselsch Landschap zendt ons met zijn jaarverslag over 1941 tevens een propagandaboekje toe ter opwekking tot het lidmaatschap. Uit het eerste blijkt, dat hoewel de Stichting ook in het afgeloopen jaar niet over medewerking te klagen had, en zelfs toezeggingen van hulp kreeg voor het geval een belangrijk object door aankoop voor ondergang behoed kon worden, toch geen onroerend goed aangekocht werdde haar aangeboden objecten kwamen niet in aanmerking, terwijl gewilde niet te koop waren. Twee ledenvergaderingen werden gehouden, waarvan een te Ommen in combinatie met het Oversticht, waarna een gezamenlijke tocht gemaakt werd naar de bezittingen der Stichting onder Beerse. Intusschen gaf de Stichting ter vermeerdering van het ledental het propagandaboekje uit, verzorgd door haar bestuurslid W. H. DlNGELDEIN, die in overtuigende bewoordingen de verandering en droevige verarming van het Overijsselsch landschap in de laatste 40 jaar beschrijft, daarbij dankbaar vermeldend wat Natuurmonumenten, het Staats- boschbeheer, de Oudheidkamer Twente en enkele particulieren nog hebben weten te redden. Sinds 1932 helpt ook de Stichting mede, en bezit thans drie eigendommen de Friezenberg bij Markelo, het Haarlerveld, en het Beerserveld, benevens een oude boerenwoning in de nabijheid van het laatste. Goede foto's vertoonen de schoonheid van het Overijsselsch landschap nog eens voor wie het niet kennen mocht, en wekken als het geschreven woord bewoners van het gewest op, mee te helpen redden wat er op natuurbeschermingsgebied in Overijssel nog te redden valt. De Dinkel onder Denekamp

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1942 | | pagina 12