54 HEEMSCHUT de kerk als zoodanig be houden, dan zou restaura- tie niet achterwege kunnen blijven. De eigenares, de kerkelijke gemeente, kon daar niet aan denken, om dat de gelden waarover zij beschikt in de eerste plaats noodig zijn voor den eere- dienst. Aan een voor dien dienst onbruikbaar gewor den gebouw groote som men gelds beschikbaar te stellen kon niet op haar weg liggen. Vooral niet omdat zij nog eenige andere monumentale kerk gebouwen te onderhouden heeft, die haar veel geld kosten. De kosten van een restauratie zouden derhal ve geheel voor rekening van de Overheid, in de eerste plaats van het Rijk, moeten komen. Toen tegen 1 April j.1. een beslissing onvermijde lijk was, omdat de Ver- eenigde Gast- en Gods huizen vóór dien datum wenschten beslist te zien of het plan van Ir. VAN der Steur wel >-."nit».t zou kunnen witden uitge voerd, he_ft SerjAicarrs- Generaal, Pjof. VAN Dam, ten slotte in het verdwijnen van de kerk berust, onder beding, dat het plan wordt uitgevoerd. Bij deze beslissing heeft de overweging gegolden, dat, wanneer dit plan thans niet werd aanvaard, dit voor goed van de baan zou zijn (immers de Vereenigde Gast- en Godshuizen zouden dan elders gaan bouwen) zonder dat men daarvoor iets anders in de plaats zou hebben gekregen, dan de toestand, zooals die thans is. Het kan toch niet verantwoord worden geacht om uit de voor monumentenzorg beschikbare Rijksmiddelen voor dit oude gebouw zonder bestemming een belangrijk bedrag beschikbaar te stellen, zoolang nog vele andere monumenten van grooter beteekenis Foto Reynhoudt De Geertekerk te Utrecht

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 8