HEEMSCHUT 17 waaruit blijkt dat het oud-Nederlandsche graf monument geen zerk is doch een staande steen. Verder een fronton van een stadspoort dat gezet werd op het borstweringmuurtje, geflankeerd door twee gevelsteenen met jaarcijfer. Twee steenen beelden, man en vrouw, afkomstig van de poort van een weeshuis en gevonden in den kelder van het stadhuis, werden gezet op de fundamenten van den vestingmuur. De man miste een been, welk euvel werd ondervangen' door een oud stuk steen. Een tweetal stukken steen met latijnsche opschriften die werden aangeduid als gevelsteenen, bleken zijstukken te zijn vpn een groote schouwkap. Zij werden onder dak gebracht in de laatste bogen, met eentge andere bouwfragmenten. Dit alles is bruikleen van de Gemeente, een open luchtmuseum. Voor het interieur kwam het een na het ander ten geschenke of in bruikleen. Een buste afkomstig uit een tuin te Voorst. Deze was foeileelijk geverfd, wit met blauw. Toen de verf eraf was bleek de buste van terracotta te zijn van goed modelé. De neus was eraf en werd er door een beeldhouwer aangezet. Toen de buste droogde bleef de neus donker. Deze buste staat nu in de vestibule op een voorloopig voetstuk, in afwachting van iets beters. Daartegenover kon een gipsen buste geplaatst worden, een vrouwfiguur, afkomstig uit een huis aan de Keizersgracht te Amsterdam. Deze rust op een console van terracotta, bedekt met de oorspronkelijke witte laag en die daarom niet werd schoongemaakt. Van deze consoles werden twee stuks verkregen. De andere is aan den wand in het trappenhuis. Een LOUIS XV-arreslede en een Italiaansche tafel sieren de vestibule. In de bestuurskamer, waar het schoongemaakte grauwtje zijn plaats hernam, werd het oude behangdoek aangebracht. Een fraaie secretaire en blauwe bordjes kwamen uit een legaat. Schilderijen, vroege en latere, kwamen als bruikleen om de bestuurskamer en de leeszaal te sieren. Alles bijeen werd in korten tijd het ledige huis tot een bewoond interieur gemaakt. Koetshuis. Het koetshuis was in den koop begrepén. Het behoorde bij het huis. De voorgevel was kort geleden verbouwd. Het geheele bouwwerk was van te Het trapgat zooals het voor den dag kwam De trapopgang zooals deze voor den dag kwam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 19