HEEMSCHUT 69 hebben wij bij de Colleges van Ged. Staten van alle Provincies bepleit, dat met het behoud van de bestaande schoonheid zooveel als slechts eenigszins mogelijk is, rekening zal worden gehouden. Afschriften van deze adressen zonden wij aan alle Hoofdingenieurs van den Provincialen Waterstaat. Uit de verschillende antwoorden op dit adres meenen wij te mogen opmaken, dat in de betreffende Provincies met dit belang naar vermogen rekening zal worden gehouden. Dwarsprofiel Rijks autosnelwegen. Aangezien volgens het oordeel van onze Commissie het normaal dwarsprofiel van de nieuwe Rijks-autosnelwegen uit landschappelijk oogpunt onbevredigend geacht moet worden, heeft de Commissie een adres gericht tot den Minister van Waterstaat om te bepleiten, dat het profiel in dien geest zal worden herzien, dat daarin zullen worden opgenomen, dan wel ruimte gereserveerd zal worden voor onverharde zijbermen met bestemming van grasaanleg en/of beplanting, of behoud van de natuurlijke, reeds aanwezige vegetatie. Verder richtte de Commissie zich tot den Minister van Waterstaat met betrekking tot de nieuwe Afstandsaanduidingspalen langs de Rijkswegen. Van oordeel, dat deze palen voor het verkeer vrijwel overbodig, en door hun vorm en afmeting het tegendeel van een verfraaiing van den weg beteekenen, heeft de Commissie bepleit om het aantal van deze aanduidingspalen zoodanig te willen beperken, dat de onderlinge afstand zal worden gebracht op 5 K.M. inplaats van op 1 K.M. Betreffende deze adressen heeft de Minister geantwoord, dat hij over beide daarin behandelde onderwerpen het advies afwacht van de Commissie van Overleg voor de wegen, en dat hij, nadat deze adviezen hem zullen hebben bereikt, ons nader zal berichten. Omtrent de auto-kerkhoven of autobelten, waarover reeds artikelen verschenen zijn van de hand van den Heer KONING, en van anderen in het Maandblad van den Bond Heemschut, hopen wij spoedig een adres te zullen richten aan alle Provinciale Besturen. Nederlandsche Sierteeltcentrale. In vervolg op het in het vorige Jaarverslag mede gedeelde, kan thans worden vermeld, dat de W.I.L. in den loop van het verslagjaar aan de Ned. Sierteelt-Centrale een opgave heeft verstrekt van alle provinciale organisaties, die bereid zijn de aanvragers van plantmateriaal van advies te dienen betreffende de, ook uit landschappelijk oogpunt meest juiste keuze van dat materiaal. De Ned. Sierteelt-Centrale heeft in den loop van het jaar deze provinciale organisaties verscheidene malen in de gelegenheid gesteld haar adviezen uit te brengen, hoewel wij wel hopen, dat dit in de toekomst nog op meer uitgebreide schaal zal kunnen geschieden. Wij maken hier niet veel erkentelijkheid gewag van de hulp, die wij bij deze adviezen in verschillende Provincies van het Staatsboschbeheer hebben mogen ondervinden. Tentoonstelling „De Weg 1938". Ter gelegenheid van het in Juni van dit jaar te 's Gravenhage plaats vindende Internationale Wegencongres zal een tentoon stelling op wegengebied worden gehouden, genaamd „De Weg 1938". Onze Commissie heeft een verzoek tot deelneming aan deze Tentoonstelling ontvangen, hetgeen wij gaarne aanvaard hebben, en waarbij wij dus gelegenheid zullen hebben den landschappelijken kant van het wegenvraagstuk te belichten. Bruggen. De Secretaris nam met den Voorzitter en den Secretaris van den Bond

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 9