66 HEEMSCHUT den heeren verstrekt een lijst van de bij den Bond van Nederl. Tuinarchitecten aangesloten leden en van enkele andere landschaparchitecten, terwijl wij den Hoofdingenieur van N.-Brabant tevens hebben geadviseerd zich om voorlichting te wenden tot de Landschaps-Commissie van Het Noord-Brabantsch Landschap. Een dergelijke opgave hebben wij op verzoek ook verstrekt aan den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht. Lintbebouwing. Onze Commissie verleende hare medewerking tot de op 9 November j.1. in den Dierentuin te den Haag gehouden Anti-Linthebouwingsvergadering, die zeer druk bezocht was en door verscheidene autoriteiten, o.a. den Minister van Waterstaat, werd bijgewoond. De Voorzitter der vergadering, de heer BERGSMA, en de inleiders: de HH. VAN LANSCHOT, BAKKER SCHUT en TALSMA, zijn allen lid van onze Commissie. Het verslag van de vergadering, voorzien van acht duidelijke, door onze Commissie verstrekte foto's is op zeer ruime schaal verspreid geworden. Inmiddels hebben de dagbladen vermeld, dat een nieuw wetsontwerp op de Lint bebouwing in voorbereiding is en indiening daarvan bij de 2e Kamer vermoedelijk nog in dit zittingsjaar kan worden tegemoet gezien. Wij-zijn op aanvrage bij vele overheidslichamen en particulieren in het bezit gekomen van een uitgebreid materiaal aan foto's en lantaarnplaatjes betreffende de Lintbebouwing, dat reeds als propagandamateriaal dienst heeft kunnen doen door publicatie in de Kampioen, en dat wij voor eventueele verdere propaganda beschikbaar houden. Wegen. Wat onze bemoeienissen met verschillende wegen in ons land betreft, zoo kunnen wij noemen: den nieuwen provincialen weg in Utrecht, voor een deel Ioopende door het natuurreservaat de Eyckensteinsche Bosschen. Onze Commissie heeft zich met een adres tot den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Utrecht', gewend teneinde een wijziging van het door den Waterstaat ontworpen tracé te verkrijgen. Een dergelijk adres hebben wij gericht tot Gedep. Staten van Zeeland betreffende het gedeelte van den weg MiddelburgDomburg, dat gelegen is in de gemeente Oostkapelle. Het betrof hier een fraai landelijk weggedeelte, dat tengevolge van de door den eigenaar, den Polder Walcheren, voorgestane wegverbreeding geheel zijn tegenwoordig karakter zou verliezen. Wij adviseerden daarom tot een omlegging van den weg, waardoor de bestaande weg geheel intact zal kunnen blijven. Over den Schelmschen Weg in Arnhem, waaromtrent wij alarmeerende berichten ontvingen betreffende oude beplanting, hebben wij ons in verbinding gesteld met den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in Gelderland, die ons geruststellende inlichtingen hieromtrent heeft kunnen verstrekken. Voorts verleenden wij onze medewerking bij de besprekingen over den Rijksweg GroningenAssen, over den Rijksweg DoesburgDoetinchem, den weg Assen RoldeBorger, over het uitbreidingsplan van den Holterberg, en voerden corres pondentie over de beplanting van een weg in de gemeente Grave, en over den voorgenomen aanleg van een weg door de bosschen van de Heilige Land-Stichting bij GroesbeekNijmegen; betreffende dezen laatsten weg heeft de Minister van

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1936 | | pagina 6