HEEMSCHUT JS MAANDBLAD VAN DEN BOND HEEMSCHUT BESTUURSMEDEDEELINGEN BESCHERMVROUWE: H. M. DE KONINGIN 25ste Algemeene Vergadering. Deze zal gehouden worden op Zaterdag 6 Juni te Amsterdam. Van een tocht naar de Vechtstreek zooals eerst gedacht was is afgezien omdat dit te ver is voor een namiddag. Daarvoor in de plaats is gekozen een watertocht door Amsterdam, het nieuwe Zuid, de grachten, de Haven, het Y. De dagverdeeling zal dan zijn: 11 uur bijeenkomst in het Amstelhotel. Jaarvergadering met de gebruikelijke punten: openingsrede van den Voorzitter, jaarverslagen, bestuursverkiezingen. Verder een Herdenkingsrede en daarna gelegenheid tot gedachtenwisseling. Om 1 uur een gezamenlijke koffietafel. Dan om 2 uur een boottocht langs de nieuwe wijken, de Amstel, de fraaiste grachten, het open Y, Oranjesluizen, oudst Amster dam en terug om 4.30 aan het Amstelhotel. Daarna gezellig samenzijn waarbij voor wie dit wenscht gelegenheid zal zijn het Bestuur te complimenteeren met 't 25 jarig jubileum van den Bond Heemschut. In de tweede helft van Mei zal den leden en genoodigden een meer uitvoerige agenda en dagverdeeling gezonden worden. Belangrijkste gebeurtenissen. In de Purmer is een oud schoolgebouw van 1759, als zoodanig een unicum; dit gebouw staat krap aan den weg en zal voor het verkeer moeten wijken. Pogingen worden thans aangewend de bouwfragmenten een passende plaats te geven. Te Amersfoort besloot de Raad fraaie oude boomen te doen rooien langs de Snouckaertlaan, aan één zijde. Onderzoek ter plaatse wees uit dat het beter was hiertegen niet te protesteeren doch te verzoeken wat meer achteruit jonge boomen te doen planten opdat de minder fraaie bebouwing weder achter boomen komt. Den molen „De Kroon" te Arnhem is men ter plaatse bezig te redden; Heem schut verleende een kleine bijdrage. Voor den molen „De Eenhoorn" te Haarlem, eigendom der Vereeniging De Hollandsche Molen wordt ook weer geld ingezameld; vooral de Vereeniging Haerlem doet hieraan goed werk. In Overijssel worden vele oude zandwegen verhard, helaas tot lijnrechte kilometers lange strepen; de Commissie W. I. L. nam deze zaak ter hand in samenwerking met plaatselijke organisaties. De Holle weg te Wageningen waar zooveel om te doen is geweest zal waarschijnlijk ongerept blijven wanneer de pogingen van de Stichting „Het Geldersch Landschap" slagen om de gansche omgeving in eigendom te verwerven. De weg Groningen-Assen heeft nog steeds de aandacht vooral omdat er kans zou zijn dat de groote weg dwars over den Brink van Assen zou komen, waar door deze historische plek vernietigd zou worden; er komen daarbij echter tal van andere vraagstukken te pas. De Domeingronden staan op vele plaatsen in de belangstelling, de duinstrook bij Vlissingen, de huisjes op Ameland, de zandafgraverij bij Katwijk en nog meer. De dagbladen geven nu en dan berichten omtrent den stand van zaken. De reclameborden eischen steeds bemoeiing. Enkele verzekeringsmaatschappijen gaan hardnekkig voort dorp en landschap te bederven en daardoor als 't ware de overheid te dwingen naast de vele verordeningen nog iets te stichten dat het onmogelijk wordt de dorpskommen door den enkeling uit winstbejag te ontsieren. De Commissie W. I. L. houdt haar jaarvergadering op Zaterdag 9 Mei te Utrecht; belanghebbenden ontvangen daarvoor van den Secretaris dier Commissie intijds bericht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1936 | | pagina 1