r;,io HEEMSCHUT MAANDBLAD VAN DEN BOND HEEMSCHUT MEDEDEELINGEN V/D BOND HEEMSCHUT BESCHERMVROUWE: H. M. DE KONINGIN De 25ste Algemeene Vergadering zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 6 Juni. Daarover komt nog nader bericht. Intusschen wordt den leden reeds nu verzocht dien dag in te schrijven en vrij te houden. Want het 25-jarig bestaan moet elk lid en elke aangesloten Vereeniging medemaken. Bedoeling is 's morgens bijeen te komen te Amsterdam aan den waterkant. Na wat voorbereidingen een boottocht naar de Vechtstreek en een koffietafel op 'n prettige plek waar dan tevens de vergadering gehouden wordt en vanwaar de deelnemers aan 't eind van den middag weer naar Amsterdam gebracht worden. Aan de voorbereiding zal de noodige zorg besteed worden zoodat de dag in overeenstemming zal zijn met 't bijzonder gebeuren. Groot feest is niet de bedoeling. Daar is de tijd niet naar en de Heemschuttentoon stelling is reeds het jubileumsgebaar geweest. Het Rokin te Amsterdam heeft nog steeds de aandacht. De Raad besloot wel het tweede deel te dempen doch dat zegt nog niet dat 't gebeurt. De Raad besloot ook eens 'n keer het open te houden en op te knappen en toen gebeurde dat ook niet. Te Maartensdijk had een veiling plaats van uitgestrekte terreinen. De Stichting het Utrechtsch Landschap verwierf een groot deel doch een fraai deel met bebossching ontging haar; een houtkooper werd eigenaar. Dit deel grenst vrijwel aan het Gooisch reservaat doch ligt in de Provincie Utrecht. De wallen van Doesburg die al eenige jaren in de belangstelling staan verheugden zich weer eens in Ministerieel bezoekZijne Excellentie trof slecht weer. Een bolwerk te Terneuzen wordt bedreigd. Gezamenlijk met de Stichting Menno van Coehoorn wordt een poging tot behoud ondernomen. Te Schoorl werd de oude korenmolen van 1772 in stand gehouden door veler samenwerking, het meest door inwoners doch ook door vele welgezinde Neder landers. De molen is nu eigendom geworden van de Gemeente Schoorl. Het landgoed Mariëndaal komt te koop. Het is gelegen ten deele in de Gemeente Arnhem, voor een grooter deel in Oosterbeek, Gemeente Renkum. De oude kastanjeboomen van het marktpleintje te Heenvliet op 't eiland Putten bleken niet houdbaar; op raad van het Staatsboschbeheer zullen ze gerooid worden en door jonge boomen vervangen. Het aantal „Landschappen" werd door de Stichting van het Zeeuwsch Landschap en het Groninger Landschap opgevoerd tot tien; Noord-Holland komt voor deze keer eens achteraan. Wanneer nu ook Brabant nog een Schoonheidscommissie verwerft zal Nederland voor de elf provincies elf Landschappen en elf Schoonheids commissies hebben. En dan zullen er toch altijd nog veel schoonheidsvernielingen en leelijke huizen tot stand komen, zoodat er altijd werk zal blijven. Het Spinozahuis te 's Gravenhage werd behouden; ook Heemschut gaf destijds een matige bijdrage.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1936 | | pagina 3