GOOISCH NATUURRESERVAAT 1934 42 HEEMSCHUT weggetjes en boerenerven en de onlangs gerestaureerde Ned. Herv. Kerk met toren. De restauratie van de kerk geschiedde onder leiding van den architect THEO RUETER te Blaricum, de herstelling van den toren door den architect A. A. KOK te Amsterdam. 6 uur. Terug bij Hamdorff te Laren, waar uitgerust wordt. 6,30 uur. Gemeenschappelijk middagmaal in de eetzaal van Hamdorff. Na het diner begint in de feestzaal het Zaterdagavond-zomerfeest, waarvoor de deelnemers aan den Heemschut-uitstap geen toegangsprijs verschuldigd zijn omdat ze al binnen zijn. De zaal sluit theoretisch om 2 uur. Weersgesteldheid en reserve. De weersgesteldheid zal natuurlijk goed zijn. Voor pessimisten is een reserve. Bij slecht weer wordt de reis door 't Gooi versneld, zoodat vroeger naar Hamdorff teruggekeerd, wordt. Daar zal dan jn de zaal genaamd „het Casino" de Heer W. BURDET onbrandbare films vertoonen, prachtige dierenfilms van het leven der korhoenders in het Gooi, van den bijenwolf, den vijand der bijen en zoonoodig nog meer. Het Bestuur dat dezen dag zoo goed mogelijk regelde en de Heeren die zich voor voordracht en leiding beschikbaar stelden verwachten een ruime opkomst der leden. Het medebrengen van belangstellenden en vooral van dames is welkom. Bovenstaande werd in een afzonderlijk gedrukt stuk den leden reeds gezonden. Het behoeft geen betoog, dat de leden niet aangespoord behoeven te worden de daarbij gevoegde invulkaart intijds naar het Secretariaat te zenden. Voor de twijfelaars zij medegedeeld, dat reeds velen zich opgaven en het geheel een echten Heemschutdag belooft te worden. Onder voorzitterschap van Jhr. Mr. Dr. A. RöELL vergaderde Zaterdag 22 Juni 1935 in het oude raadhuis te Hilversum het bestuur der Stichting Gooisch Natuurreservaat. De heeren J. M. J. H. LAMBOOY en Jhr. H. L. M. VAN NlSPEN VAN SEVENAER resp. lid en plaatsvervangend lid van het bestuur, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. De rentmeester van het Reservaat, de heer Ir. W. BURDET, bracht het jaarverslag uit. De bezittingen werden door aankoop met 5020 M2. uitgebreid. Voorstellen tot ruiling van gronden werden dikwijls ontvangen doch meestal bleken de eigenaren gronden te willen ruilen waarop een bouw- verbod rust, terwijl zij dan bouwterrein in ruil wilden ontvangen. Het bestuur zal alleen dan tot ruiling van gronden overgaan, wanneer deze ruiling voor het doel waarvoor het Reservaat in het leven werd geroepen van overwegend belang kan worden geacht. Op initiatief van den heer De WETTE te Bussum werd een terrein van 4 H.A. op de Fransche Kampheide bestemd om te worden aangelegd tot een openlucht plantenmuseum of levend herbarium. Zulks om enkele reeds zeldzaam geworden planten in het Gooi te behouden. Gememoreerd wordt het plan tot aanschaffing van een kudde schapen om de heide te beschermen en tevens om het landschapsbeeld te verlevendigen. Aan 13 personen werd wegens wangedrag den toegang tot de Reservaatgronden ontzegd. Het reglement op het kampeeren heeft uitstekende diensten bewezen. Het boschcomplex Bikbergen werd reeds voor een deel gezuiverd van doode en stervende boomen. De bezit tingen der Stichting beslaan thans een oppervlakte van 1626.12.55 H.A. met een grenslengte van 120 K.M. Er wordt op aangedrongen te streven naar reductie dezer lange grenslijn. Er zijn reeds 1031 palen geplaatst. Nog 300 moeten er geplaatst worden vóór de afbakening in orde is. Voorts wordt herinnerd aan de succesvolle oudheidkundige opgravingen door den den heer W. J. RUST, bestuurslid van de in dit jaar tot stand gekomen stichting „Museum voor het Gooi en omstreken" en door Dr. J. H. HoLWERDA, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Tot de bijzondere dieren die in het reservaat werden opgemerkt behooren de korhoenders en de bijenwolf. Van beide diersoorten werd een film opgenomen. Dit verslag werd ontleend aan het Gooische blad, de Gooi- en Eemlander van 24 Juni 1935.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1935 | | pagina 4