HEEMSCHUT MAANDBLAD VAN DEN BOND HEEMSCHUT MEDEDEELINGEN VAN DEN BOND HEEMSCHUT BESCHERMVROUWE:- H. M. DE KONINGIN Contributie. Nog een keer plaatsen wij het verzoek van den penningmeester de contributie te betalen op de postgirorekening van den Bond "Heemschut No. 1 2 4 3 2 6. Velen hebben reeds aan dit verzoek voldaan, anderen niet. Heemschut-Tentoonstelling. Een afzonderlijke mededeehng verhaalt hier meer van. Half Maart is de opening. De juiste datum is Vrijdag 16 Maart te 2 uur. De opening zal geschieden door den Commissaris der Koningin in de provincie N.-H. Laten we na de vele berichten die reeds in het blad en de pers voorkwamen volstaan met de hoop uit te spreken, dat de tentoonstelling slagen zal,'als een belangrijke bijdrage in het streven tot het behoud der schoonheid. Heemschut-Schilderijententoonstelling. Men moest öf geen öf veel schilderijen aanvaarden. Een pracht-oplossing voor deze moeilijkheid is gevonden doordat de Maatschappij Arti et Amicitiae tegelijkertijd met de Heemschuttentoonstelling in haar eigen gebouw aan het Rokin hoek Spui een tentoonstelling organiseert van schilderijen die op eenigerlei wijze de Heemschutgedachte vertolken. Enkele beroemde oude stukken, doch overigens in hoofdzaak modern werk. Een schilderijententoonstelling dus waarbij zoowel kunstwaarde als onderwerp een rol spelen. Er is een toelatings-commissie gevormd uit bestuur en leden van Arti, aangevuld met een bestuurslid van Heemschut. Natuurhistorische tentoonstelling. Tegelijkertijd met de Heemschuttentoonstelling komt in N. A. M., meer bekend als Artis, een uitgebreide tentoonstelling van plant en dier, een welkome aanvulling dus over en weer. Doen aan de Heemschut-tentoonstelling mede de schoonheids-vereenigingen, aan de natuurhistorische tentoonstelling meer de wetenschappelijke organisatiën. Omdat schoonheid en wetenschap veelal samengaan zullen voor natuurminnaars beide bezoeken van waarde zijn. Monument voor groote Amsterdammers. I. C. A., dat is Initiatief Comité Amsterdam, bedacht dat het zoo mooi zou zijn in het Leidsche Boschje zoo heet het plantsoentje tegenover 't Leidscheplein een monument te stichten voor „de vereering van hun groote mannen door de Amsterdamsche burgerij" en dan een keuze uitsluitend uit de laatste zes of zeven jaren. Een waterbassin met „Dankbaar Amsterdam", gepolijst graniet opdat het niet voor de eeuwen zal zijn doch duizendtallen jaren tegen 't klimaat bestand, levensgroote menschfiguren en nog meer. Een curatorium voor de keuze. Op elke der vier wanden plaats voor veertien namen. Dus 4 X 14 56 beroemde mannen uit Amsterdam, uitsluitend uit 1927—1934. Wie lacht daar, foei. Waarom zou deze glansrijke tijd niet vereeuwigd kunnen worden. Doch dan liever in een boek, verguld op snede en met een deugdelijken band en 'n slot dat we dat boek ook nog eens dicht kunnen klappen ep sluiten wanneer we niet in de stemming zijn er in te lezen. We moeten eerst beproeven weer uit 't moeras te komen. En dan dat arme Leidsche Boschje dat de Afdeeling Beplantingen altijd zoo keurig houdt. De weg langs 't Brouwerskolkje, gemeente Bloemendaal, heeft nog al wat verzet gehad, omdat daar natuurschoon verloren ging. Heemschut deed indertijd niet mede aan 't verzet omdat het Bestuur na bezoek ter plaatse vond dat er feitelijk niets meer bedorven werd dan reeds het geval was, dat de weg noodig was en de geheele omgeving er niet slechter van 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1934 | | pagina 3