TENTOONSTELLING lKQI HEEMSCHUT -TENTOONSTELLING 122 HEEMSCHUT 'tGaat goed met de Heemschuttentoonstelling. De belangstelling komt van allerwege nu men eenmaal gaat begrijpen waar 't om gaat, wat de bedoeling is. In het gast vrije huis van 't Koloniaal Instituut, waar steeds ver gaderd en gesproken wordt is keurige ruimte met vitrines en velerlei meer beschikbaar in de museumzalen. De vanwege het Koloniaal Instituut aanwezige Indische ge gevens van natuurmonu menten en restauratie van tempels zullen zeer goed van pas komen. De Belgen doen mee en de Zuid- Afrikaners om te toonen wat men elders doet om te behouden de schoon heid der natuur en de schoonheid welke het voorgeslacht ons naliet. De Zweden en Denen zenden in en vele Neder- landsche vereenigingen. Ook de Zwitsers. De opening zal hopelijk •1 zijn half Maart 1934. Gestreefd wordt om niet alleen afbeeldingen, foto's en andere wandversiering te verkrijgen, doch voorwerpen, maquetten, diorama's; in het vervaardigen dezer diorama's heeft men aan 't Koloniaal Museum vaardigheid en ervaring. Alles de aandacht vestigende op het behoud der schoonheid, op datgene wat verloren ging, op datgene wat bedreigd doch behouden iwerd. Verder wordt velerlei geregeld om te zorgen dat in de maanden welke de tentoonstelling duurt er steeds iets te doen is, een vetgadering van een belangrijke vereeniging, de Jaar vergadering van Heemschut, voordra'chts- ten filmavonden. Particulieren of gemeentebesturen die iets in te zenden hebben wenden zich vrijelijk tot 't Secretariaat der tentoonstelling; de heer J. R. KONING, Middenweg 72, Amsterdam (O).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1933 | | pagina 4