Adviesbureau. Velerlei adviezen werden .uitgebracht, grootendeels aan Gemeente besturen. Aan het Gemeentebestuur van Velsen omtrent beplanting en bebouwing langs het Noordzeek^naalaan het Gemeentebestuur van zTutphen omtrent een ouden gevel aan de Laarsstraat en omtrent een gebouwencomplex van het Hotel de Hollandsche Tuin aan de Markt; aan het Gemeentebestuur van Culemborg omtrent een gebouw eener Winkelvereeniging aan het Marktplein; aan het Gemeentebestuur van Naaldwijk omtrent een ouden gevel; aan het Gemeentebestuur van Wissenkerke omtrent een kerktorentje; aan de Kerkvoogdij van Leersum inzake een aanbouw aan de kerk en de omgeving dier kerk. De groote hoeveelheid werk van het Adviesbureau bleef als in vorige jaren de verbetering van slechte bouwplannen. Het 4s nog steeds merkwaardig te zien welke misbaksels voor bouwvergunning bij de kleine Gemeentebesturen binnenkomen en het is voor elk object een stil genoegen gade ste slaan dat zulk een prul niet tot stand komt en ervoor in de plaats een eenvoudig doch goed verzorgd huisje komt, wat dan in den regel ten gevolge heeft dat volgende zendingen uit dezelfde Gemeente al wat beter worden, zoodat niet alleen gesproken' kan worden van verbetering doch ook van het leiding geven inzake de dorpsbouwkunst. Bestreek vroeger het Adviesbureau van Heemschut vrijwel' het geheele arbeidsveld met noodzakelijk gevolg, dat slechts een klein deel verricht kon worden van wat noodig was, sedert eenige jaren ontwikkelen zich Provinciale Adviesbureaux waarvan de een meer, de ander minder belangrijk werk verricht. 2 Niettemin bleef er voor Heemschut steeds een belangrijk arbeidsveld over. In onderstaande optelling zijn aangegeven de plannen die Heemschut over één jaar voor advies kreeg. Dit bedroegen er in totaal 241 stuks, waarvan 174 zóó slecht waren, dat er een heel nieuw ontwerp gemaakt moest worden. Dit was voor de Gemeenten: Vorenvermeld staatje geeft ten duidelijkste aan dat er nog heel wat te doen valt op het gebied van de verbetering der dorpsbouwkunst. Maandblad. De zesde jaargang van ons Maandblad Heemschut blijkt als vorige jaargangen een uitstekend publicatiemiddel te, zijn, een brug veelal tot de groote Pers en omdat de publieke opinie voor Heemschut steeds een belangrijk ding blijft is ons Maandblad onmisbaar. Steeds werden bevoegde medewerkers bereid gevonden artikelen te verstrekken verband houdend met het ruime arbeidsveld van Heemschut. voor advies nieuw ontwerp voor advies nieuw ontwerp Abcoude 6 4 overgebracht 123 88 Breda 1 1 Gosthuizen 2 2 Bussum 1 1 Oostvoorne 5 5 Echteld 1 1 Oude Niedorp 7 5 Ginneken 14 14 Princenhage 38 30 Heeze (N.-Br.) 2 1 Purmerend 12 7 Leerdam 13 12 Sittard. 13 3 Lisse 4 3 Slochteren 1 1 Maarn 1 1 Ljithoorn 20 17 Naaldwijk 1 1 Yleuten 6 4 Nieuwe Niedorp 11 10 Waalwijk. 5 5 Oirschot 9 9 Warmond 8 6 Oisterwijk 59 30 Zevenbergen. 1 1 123 88 1 Totaal 241 174

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1929 | | pagina 7