zoo wonderveel van ziet,, doch 't monument voor de eeuwen is behouden. Vooral de kleur, welke uit de foto's niet spreekt, heeft gewonnen. In den top van den halsgevel was 'n wapenschild, dat ons aanleiding gaf dit onder deel nader te bestudeeren en in de juiste heraldische kleuren te brengen. Het ornament bevatte twee wapenschilden, een mannen- en een vrouwenschild. Zij voerden echter hetzelfde in hun schild. Hoe eendrachtig, hoe zeldzaam voorkomend. Archief onderzoek, van vriendschappelijke zijde verricht, wees uit dat in dit huis eens woonden MELLO ALBERDA, Heer van Rensuma en zijne echtgenoote CATHARINA MAGDALENA AlBERDA. Dit verklaart de gelijke wapens. Het echtpaar huwde in 1723; kocht het huis in 1730 en woonde er elf jaren; in 1741 stierf de vrouw. Bij het betrekken van het huis moet dit verbouwd zijn, want de geheele constructie van het huis was veel, zelfs eeuwen ouder en de gevel heeft het architectonisch type van ongeveer 1730. Omdat aan te nemen is dat het echtpaar het huis bij hun huwelijk deed opknappen is op risico de gevel gedateerd 1730. Practisch gesproken moet dat juist zijn en naar de vormen te oordeelen evenzoo. A. A. KOK, Architect. INGEZONDEN. Utrecht, 8 October 1928. Aan de Redactie van Heemschut, In No. 9 van uw blad komt eene verhandeling voor van den heer A. A. KOK, Architect, over het verval van het ambacht. Daar zijn wij het allemaal over eens, maar dat was ook reeds voor 40 jaren het geval, want toen werd de Vereeniging ter veredeling van het Ambacht opgericht, die tot doel had verbetering der ambachten nog op een andere manier te moeten bevorderen, dan alreeds geschiedde op de Ambachtsscholen, zooals meer in bijzonderheden in mijn brochure is beschreven. Waar we het niet mede eens zijn, dat is met de-uitspraak van den schrijver: „zou men het zinkend schip met een Vereeniging kunnen redden? 'tZou wat." Neen, niet alleen door de Vereeniging ter veredeling van het Ambacht als zoodanig, maar wel, wanneer deze Vereeniging gesteund wordt door tal van Vereenigingen van patroons en werklieden ;en andere instellingen, die het belang inzien van een bekwamen arbeidsstand. „De Vereeniging ter veredeling van, het Ambacht was onlangs bijna overléden." Ik ben dankbaar voor die uitspraak, want men wil dus toch erkennen, dat de Vereeniging nog leeft en al is de ziektetoestand nog niet geheel opgeheven, er is toch hoop op beterschap, al kunnen zich nog complicaties voordoen. De belangstelling in de Vereeniging neemt gaandeweg toe en het is een gelukkig verschijnsel, dat er op het oogenblik een 50-tal Vereenigingen zijn, die de Vereeniging steunen met een subsidie en het dus niet eens zijn met den uitspraak van den schrijver

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1928 | | pagina 9