weinig onderhoud, dat hun budget niet noemenswaard zal bezwaren. Nog langen tijd •zal het kerkje, waarin dan zoo nu en dan nog eens een dienst zal kunnen worden gehouden, daar kunnen staan als een herinnering aan deze vroegere parochie. Wanneer dan in verre toekomst het stemmingsvol en zonder aanspraken zich: voordoend kerkje andere eischen mocht gaan stellen, zullen latere geslachten, onder hunne omstandig heden en in het licht van hun tijd, verder mogen oordeelen. Groningen, Januari 1928. VAN ROYEN. DUTCH GARDENS. The Netherland—America Foundation zond aan Heemschut een verslag over een bezoek van The Garden Club of America aan de Hollandsche tuinen. Voor de meeste Amerikanen is Nederland het land van de bloembollenvelden, die in het voorjaar onze dreven kleuren. Slechts enkelen weten dat de Dutch Garden reeds eeuwen lang den tuinarchitect in andere landen tot voorbeeld heeft gestrekt. In tegenstelling hiermee worden vele Nederlandsche tuinarchitecten wederom geïnspireerd door de Engelsche tuinkunst. Niet zonder verbazing had men in Holland vernomen, dat de Amerikanen ver langend waren iets meer te zien van de oud-Hollandsche tuinen. Aan hun wensch: to see real Dutch Garden designs is voldaan tot bijzondere tevredenheid van alle cursisten. De Amerikanen waren verrukt over hun bezoek aan ons land. Zij vonden hier een typisch Hollandsche tuinstijl terug waarvan de eenvoud en de opvallend strakke sobere lijn de hoofdmotieven vormden. Keurige paden, geschoren hagen, groote grasvlakten met een mooi exemplaar boom of zonnewijzer, streng gesorteerde bloemsoorten en bovenal de meest typische beplanting met dwergbloemen, waarin Holland het wel heel ver heeft gebracht. Op een veertiendaagsche autotocht zijn de mooiste punten van Nederland bezocht. Den Haag, Wassenaar, langs de duinen naar Haarlem, Velsen, Alkmaar met het kasteel Marquette, Amsterdam, Ouderkerk, Utrecht, Arnhem, Goor, Apeldoorn, langs de Zuiderzee, Bussum. Misschien kunnen wij Nederlanders naar het goede voorbeeld er toe besluiten om ook eens een tocht door eigen land te gaan maken, wie weet hoe verrukt wij thuis kwamen. J. R. Koning. Bedoeld verslag is genaamd Dutch Gardens, uitgave van The Netherland America Foundation, New-York City, 551 Fifth Avenue, is onderteekend G. EVANS HlIBBARD Executive Director en is waarschijnlijk aan dit adres voor belangstellenden gratis verkrijgbaar.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1928 | | pagina 8