Jaarverslag 2014 Samenwerking Heemschut werkt in een uitgebreid netwerk met andere organisaties samen om erfgoed te beschermen en het onderwerp meer op de (bestuurlijke en politieke) agenda te krijgen en te houden. Deze samenwerking gebeurt zowel op lokaal, regionaal, provinciaal als landelijk niveau. Hieronder vindt u een opsomming van de belangrijkste nationale samenwerkingsverbanden waarin Heemschut deelneemt. FIM Erfgoedstem Erfgoedprijs Erfgoedplatform Kunsten '92 Heemschut internationaal De Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) vervult sinds haar oprichting in 2010 een belangrijke taak in de landelijke belangenbehartiging. De federatie telt inmiddels 45 instituti onele leden. Naast andere koepels, zoals de Federatie Grote Monumentengemeenten, komt FIM op voor de collectieve belangen van het particuliere monumentenveld. Het secre tariaat van FIM is ondergebracht bij Heemschut, directeur Karei Loeff is secretaris van de vereniging. Meer informatie: www. fimnederland. nl Met een jaarlijkse financiële bijdrage ondersteunt Heemschut wekelijks de digitale nieuwsbrief de Erfgoedstem. Een groot aantal belangstellenden volgt het nieuws intussen ook via Twitter. De Erfgoedstem is te ontvangen door aanmelding op www.erfgoedstem.nl In 2014 werd voor de vijfde keer de BNG-Erfgoedprijs uitge reikt. Winnaar werd de gemeente Bergen op Zoom. De jury bestond uit James van Lidt de Jeude (voorzitter), Liesbeth van der Pol, Jan van der Voorde, Paul Spies, Andries Ponsteen en Heemschut-directeur Karei Loeff. Heemschut participeert in het Erfgoedplatform van Kunsten '92, belangenvereniging voor Kunst, Cultuur en Erfgoed. Dit platform kwam in het verslagjaar een aantal keren bijeen voor overleg over actuele beleidsonderwerpen. In mei vond in Athene het Europa Nostra Heritage Congres plaats. Heemschut is een van de founding fathers van Europa Nostra en is vertegenwoordigd in de Council van de Europese belangenorganisatie voor erfgoed. Council-lid namens Heem schut is de heer Evert de longh. Hij woonde de bijeenkomst bij. Hierdoor is de betrokkenheid van Heemschut bij het Europees erfgoedbeleid gegarandeerd. 4 HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2014

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2014 | | pagina 4