Jaarverslag 2014 Inleiding en organisatie Vrijwilligers Landelijk bureau en personeel Bestuur Het jaarverslag 2014 van de erfvereniging Bond Heemschut geeft een beknopt overzicht van de activiteiten van de vereniging. Conform de doelstelling zetten vrijwilligers en professionals zich in voor de bescherming en instandhouding van cultureel erfgoed in Nederland. In de Algemene Vergadering van Leden op 20 juni zijn de nieuwe statuten aangenomen. Deze zijn via onze website te downloaden, evenals het uitgebreide financiële jaarverslag en het beleidsplan van de vereniging. De vereniging is door de belastingdienst erkend als culturele ANBI. ORGANISATIE Heemschut werd opgericht in 1911 en is daarmee de oud ste particuliere vereniging voor behoud en bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Per ultimo december 2014 telde de vereniging 4.976 leden. Heemschut is een vrijwilligersorganisatie. Ruim 130 vrijwil ligers in dertien commissies zijn actief op het gebied van bedreigd gebouwd en aangelegd erfgoed. Zij komen in actie als cultuurhistorisch waardevolle gebouwen worden gesloopt, landschappen worden aangetast of nieuwbouwplannen niet passen in hun omgeving. Heemschut reageert op meldingen van leden, maar ook van niet leden en werkt ook proactief. Dat betekent dat er wordt ingesproken bij het opstellen van streek- en bestemmingsplannen en dat gemeenten worden benaderd om zelf een goed monumentenbeleid op te zetten. Een compleet overzicht alle activiteiten vindt u op de website www.heemschut.nl De vrijwilligers worden ondersteund door een klein, professio neel bureau. Dit is gevestigd in het Korenmetershuis te Amster dam. Het landelijk bureau ondersteunt de vrijwilligers met hun expertises op verschillende terreinen. De directeur draagt, in overleg met en onder medeverantwoording van het bestuur, zorg voor de dagelijkse gang van zaken en de uitvoering van het beleid. Samen met een beleidsmedewerker is hij actief op het gebied van landelijke belangenbehartiging op erfgoedgebied, De vaste kern van het Korenmetershuis. Van links naar rechts: Karei Loeff, Dolly Blok, Angelique van Kampen en Mathijs Witte. samenwerking met andere organisaties, het deelnemen aan nieuwe initiatieven en het ontplooien van nieuwe activiteiten, passend binnen de doelstellingen van Heemschut. De heer Pieter-Matthijs Gijsbers is op 20 juni in de Algemene Vergadering van Leden benoemd als nieuwe voorzitter van de vereniging. Daarmee volgt hij ir. Evert de longh op, die ad- interim de eerste helft van het verslagjaar de voorzittersrol op zich nam. De heer Ir. E. de long trad tevens terug als lid van het Algemeen en Dagelijks bestuur. Andere terugtredende leden van het Algemeen Bestuur in dit jaar waren de heren Th. Rongen, W. Schagen en mr. C.A. Raas. Met de aanname van de nieuwe statuten is er sprake van een bestuur. Een dagelijks bestuur, voortkomend uit en zitting heb bend als onderdeel van het bestuur, is belast met de dagelijkse leiding van de organisatie. Conform de statuten werden benoemd in het bestuur de heren ir. P.M. Capelle (Noord-Holland) en mr. J.M. van Susante (Limburg). In een extra Algemene Vergadering van Leden op 28 november zijn drie leden conform de reglementen herbe noemd. Het betreft de penningmeester de heer M.A. Blom MBA, de heren ing. L.J. Eelman, (Amsterdam) en ir. J.A. van Gils, (Noord-Brabant). De heer G.K. Vos (Zuid-Holland) werd benoemd als opvolger van de heer mr. J.C. van Oordt. 2 HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2014

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2014 | | pagina 2