Jaarverslag 2014 LIMBURG NOORD-BRABANT Het kasteel Arcen nabij de entree van het dorp. Heemschut Limburg, Stichting Dorp en Erfgoed Arcen en de Nederlandse Tuinenstichting strijden al jaren voor behoud van de historische entree van het dorp Arcen. De open ruimte tussen kasteel Arcen en het oude centrum van Arcen moet blijven. Heemschut is in beroep en in hoger beroep gegaan bij de Raad van State en heeft uitgelegd waarom de door de gemeente Venlo verleende omgevingsvergunning voor de bouw van de multifunctionele accommodatie aan het Ovaal in Arcen in strijd is met visies en het ruimtelijk beleid van diezelfde gemeente. Uiteindelijk heeft de Raad van State in een tussen vonnis bepaald dat de gemeente Venlo haar besluit niet zorg vuldig en onvoldoende gemotiveerd heeft genomen. Ze heeft niet aan kunnen tonen dat het bouwplan niet zal leiden tot een onaanvaardbare aantasting van de cultuurhistorische en landschappelijke waarden van het gebied. De gemeente Venlo wordt in de gelegenheid gesteld tot reparatie van haar besluit. Daarna zal de Raad van State met een eindoordeel komen. Met in het interieur van de Sint Jan wordt onzorgvuldig omge sprongen. Heemschut ondersteunt de Stichting Beeld Roosendaal in haar streven om een goed en passend gebruik van de rijksmonu mentale St. Jan aan de Markt 2 te Roosendaal te bewerkstelli gen. Helaas gaat de eigenaar, het Monumentenfonds Brabant, niet goed om met de kerk en haar interieur. De biechtstoel wordt gebruikt als kast voor glazen, de communie banken zijn gedemonteerd, de preekstoel is beschadigd, biechtstoelen zijn aan het zicht onttrokken, het orgel wordt verwaarloosd en door trillingen laten de medaillons los. Men besteedt onvoldoende zorg aan bescherming van het interieur. Heemschut en Stich ting Beeld vragen om een oplossing en zijn in gesprek met gemeente en eigenaar. Zeer tegen onze zin heeft de eigenaar allerlei aanpassingen aan het interieur gedaan zonder vergun ning aan te vragen. De gemeente Roosendaal heeft vervolgens gekozen om de aanpassingen met een omgevingsvergunning achteraf te legaliseren. Stichting Beeld heeft met ondersteu ning bezwaar aangetekend en is na afwijzing naar de rechtbank gegaan. 12 HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2014

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2014 | | pagina 12