Jaarverslag 2014 Monumentenzorg in Flevoland NOORD-HOLLAND KRO-studio uit 1954 gemeentelijk monument FLEVOLAND mentenlijst geplaatst. De onderhoudstoestand van de panden is matig tot slecht te noemen. Er is sprake van achterstallig onderhoud. Bladderend schilderwerk, doorgerotte kozijnen, beschadigd voegwerk. Er is de laatste jaren door de eigenaar duidelijk geen enkele poging ondernomen om de warmte- isolatie te verbeteren zoals door het Bouwbesluit 2003 geëist wordt. Reden te over voor de woningbouwvereniging om de gemeente te verzoeken de monumentale status van de panden af te halen! De bewoners vreesden voor sloop. Zij schakelden daarom Heemschut in om dit te voorkomen. Heemschut heeft de bewoners ondersteund met uiteindelijk gevolg, dat het Col lege van B&W van Zeist de monumentale status van het Dui- vendorp/Pleineslaan gelukkig handhaaft en Duivendorp een nu opknapbeurt krijgt. Uit de Grote Monumenten Gemeentetest van Heemschut kwamen de Flevolandse gemeenten Almere en Zeewolde min der goed uit de bus. Reden voor Heemschut Flevoland om in gesprek te gaan met de provincie en beide gemeenten. Doel is om in Flevoland een betere bewustwording te bewerkstel ligen voor de zorg om het jonge erfgoed. In Zeewolde is al voor de test gesproken met burgemeester Gorter. Na de test is meegedaan met een discussie over de verwaarlozing van het lokale culturele erfgoed in de gemeente. Daarbij was ook de wethouder, die monumenten in haar portefeuille heeft, aan wezig. De avond was één positieve oproep aan de gemeente om het roer om te gooien en beter toe te zien op het culturele erfgoed. In Almere heeft de monumententest gezorgd dat de gemeente gaat werken aan een monumentenbeleid. Almere heeft op dit moment geen monumentenverordening noch een monumentencommissie. Heemschut Flevoland neemt deel aan een breed opgezet inventariserend onderzoek om te komen tot een nieuw, provinciaal monumentenbeleid op lange termijn. Positief is dat daar alle partijen voor uitgenodigd zijn, die zich op een of ander wijze bezig houden met cultureel erf goed. Daarbij zijn gemeenten betrokken, evenals landschaps beheer, scheepsarcheologie en museum Nieuwland. Een veel belovende ontwikkeling. Het KRO-studiocomplex is in zijn geheet beschermd. Nu moe ten er nog passende herbestemmingen gevonden worden. Een succes kan Heemschut Noord-Holland bijtekenen, sinds de gemeente Hilversum halverwege dit jaar heeft besloten de onbeschermde delen van het KRO-studiocomplex aan de Emmastraat op de gemeentelijke monumentenlijst te zetten. Heemschut had die status samen met het Cuypersgenoot- schap en de historische kring Albertus Perk aangevraagd. De Hilversummer gemeenteraad voelde niets voor de plannen van de projectontwikkelaars met het complex, waartoe ook de dub bele villa van architect Slot aan de Julianalaan behoort. De ontwikkelaars hadden een sloopvergunning aangevraagd, maar de wethouder had de raad al beloofd daartegen nee te zullen zeggen. De KRO-studio stamt uit 1954 en is vast gebouwd aan het rijksmonumentale deel, dat overigens ook werd bedreigd. Tegen de plannen was verzet gerezen en vele namen van (oud) omroepmedewerkers prijkten onder een internetpetitie. Inmid dels wordt gewerkt aan een aangepast bouwplan. In Flevoland wordt gewerkt aan een breed opgezet provinciaal monumentenbeleid. 10 HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2014

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2014 | | pagina 10