Jaarverslag 2013 Erespeld Heemschut Young Professionals Erfgoedstem Erfgoedprijs Wiki loves Monuments en prijzen Heemschut internationaal Erespelden werden in het verslagjaar uitgereikt aan de vol gende Heemschut-leden: - de heer Albert Snethlage, scheidend lid van de commissie Zuid-Holland, - de heer Ton Gijsbers, lid van de commissie Gelderland en betrokken bij het eeuwfeest van Heemschut, - de heer Kees Verhaar, scheidend lid van het dagelijks bestuur en oud-voorzitter van de commissie Utrecht, - de heer Gustaaf Witsen Elias, oud-voorzitter van de com missie Friesland. Op 1 februari vond een debat plaats onder jongeren naar aan leidingvan het televisieprogramma 'Hoop of Sloop'. Dit vormde de opmaat voor een aantal jonge Heemschut-vrijwilligers om de handen ineen te slaan. Begin mei vond de eerste bijeen komst plaats van de Heemschut Young Professionals (HYP). Zij werkten in 2013 hun plannen uit en beginnen in 2014 met diverse activiteiten. FIM De Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) vervult sinds haar oprichting in 2010 een belangrijke taak in de landelijke belangenbehartiging. De federatie telt inmid dels 45 institutionele leden. Naast andere koepels, zoals de Federatie Grote Monumentengemeenten, komt FIM op voor de collectieve belangen van het particuliere monumenten- veld. Het secretariaat van FIM is ondergebracht bij Heem schut, directeur Karei Loeff is secretaris. Meer informatie: www.fimnederland.nl Met een jaarlijkse financiële bijdrage ondersteunt Heemschut wekelijks de digitale nieuwsbrief de Erfgoedstem. Een groot aantal belangstellenden volgt het nieuws intussen ook via Twitter. De Erfgoedstem is te ontvangen door aanmelding op www.erfgoedstem.nl In 2013 werd voor de vierde keer de BNG-Erfgoedprijs uitgereikt. Winnaar werd de gemeente Kampen. De jury bestond uit Arno Brok (voorzitter), Liesbeth van der Pol, Jan van der Voorde, Paul Spies, Andries Ponsteen en Heemschut-directeur Karei Loeff. Wiki loves Monuments is een fotowedstrijd om de zichtbaar heid van rijksmonumenten te vergroten door meer foto's vrij van rechten digitaal beschikbaar te krijgen. Heemschut onder steunt dit initiatief met het aanbieden van een aantal prijzen en publiciteit. In november werden in Utrecht aan de winnaars de prijzen uitgereikt in aanwezigheid van directeur Karei Loeff. Er werden meer complimenten uitgedeeld in de erfgoedsector. Karei Loeff was in 2013 tevens jurylid van de BankGiro Lote rij Molenprijs. Molen de Fakkert in Hoonhorst won maar liefst 90.000 euro. In mei vond in Athene het Europa Nostra Heritage Congres plaats. Heemschut is founding father van Europa Nostra en is vertegenwoordigd in de Council van deze Europese belangen organisatie voor erfgoed. Council-lid namens Heemschut is de heer Evert de longh. Hij woonde de bijeenkomst bij. Hierdoor is de betrokkenheid van Heemschut bij het Europees erfgoed- beleid gegarandeerd. Werkbespreking van de HYP. 4 HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2013

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2013 | | pagina 4