Beloningsbeleid Schenken en nalaten Het Rosa Spierhuis in Laren haalde de landelijke pers toen de sloopplannen bekend werden. De personeelsleden van Heemschut zijn ingeschaald via de Cao welzijn. De directeur is aangesteld binnen de richtlijnen van de code cultural governance, met een salaris onder de Balkenendenorm, zoals blijkt uit de totale personeelskosten in de jaarrekening. Het bestuur van de vereniging ontvangt voor haar werk geen financiële beloning. Een bescheiden waarderingsvergoeding, ruim vallend binnen de wettelijke vrijstelling van de belasting dienst, is beschikbaar voor de vrijwilligers. Van deze uitkering wordt jaarlijks binnen de geldende wetgeving opgave gedaan bij de belastingdienst De Bond Heemschut krijgt geen overheidsbijdragen en is daarom volledig afhankelijk van bijdragen van particulieren. Schenkingen en nalatenschappen stellen de vereniging in staat iets extra's te doen. Dankzij deze bijdragen kan Heemschut de bescherming van monumenten voor de langere termijn waar borgen en haar invloed op landelijke, provinciale en lokale poli tiek, beleid en projecten blijven uitoefenen. Voor leden die een substantieel bedrag schenken, bestaat de mogelijkheid om een zogenaamd Fonds op Naam op te rich ten. In overleg met de schenker wordt de inzet bepaald van de geldmiddelen die ons beschikbaar worden gesteld. Een perio dieke schenking, waarbij Heemschut voor meerdere jaren een bedrag wordt geschonken, kan een groter fiscaal voordeel bie den voor de schenker. De vereniging Heemschut is door de belastingdienst aange merkt als een 'algemeen nut beogende instelling' (ANBI) en daardoor vrijgesteld van schenkingsrechten. Bovendien is Heemschut aangemerkt als 'culturele ANBI'. Dat betekent dat extra voordelig fiscaal schenken, met een voordeel van 125%. Alle door de belastingdienst verplichte informatie over onze ver eniging, zoals de jaarrekening, vindt u online via onze website. Voor meer informatie over de voordelen van het schenken aan een culturele ANBI in relatie tot uw persoonlijke wensen en fiscale situatie kunt u contact opnemen met Heemschut of uw eigen notaris. HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2013 19

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2013 | | pagina 19