Eeuwfeestverslag Provinciale Activiteiten Nagenoeg elke Provinciale Commissie heeft in het kader van het Eeuwfeest eigen, speciale activiteiten georganiseerd. Iedere provincie ontving hiervoor vanuit het budget van de BankGiro Loterij een bijdrage van 2.000 euro. De uiteenlopende activiteiten waren deels extern gericht op een algemeen publiek, deels bedoeld voor erfgoed-geïnteres seerden en vakgenoten. De volgende activiteiten zijn daarmee uitgevoerd: erfGoeD! GRONINGEN Het maken van tentoonstellingspanelen en het laten maken van wervingsmateriaal. FRIESLAND Symposium Herbestemming Fries Erfgoed te Leeuwarden. Tijdens het symposium in Leeuwarden werden er presentaties gegeven door studenten bouwkunde. Zij hadden daartoe plannen ontwikkeld voor herbestemming van de Harlinger coeosfabriek. Intussen is mede dankzij deze actie een nieuwe eigenaar gevonden voor het object, dat eerder op de nominatie stond gesloopt te worden. DRENTHE In Drenthe vond op 1 december in Zuidlaren de presentatie plaats van het boek Godshuisjes: Drentse kerken van bescheidenheid. Deze ver geten monumentjes zijn op schitterende wijze in beeld gebracht. Het project is een succesvol voorbeeld van samenwerking met andere orga nisaties, te weten het Drents Landschap en de Stichting Oude Drentse Kerken. GELDERLAND Het organiseren van Fietsroutes en een publieks- middag bij Radio Kootwijk. UTRECHT Het uitschrijven van een ontwerpprijsvraag De Weg der Weeghen. NOORD-HOLLAND Een feestelijke middag voor Historische Vereni gingen en gemeentelijke vertegenwoordigers in Teylers Museum. Dit om de binding tussen de provinciale commissieleden en diverse belang hebbenden te versterken. Op die dag werd er ook een DVD gepresenteerd voor leden in Noord- Holland. Parallel aan de DVD verschenen er in de pers artikelen over Heemschutaeties uit het verleden. ZUID-HOLLAND Symposium en debat met wethouders in het Raadhuis van Wassenaar. Wethouders van onder andere Haarlem, Wassenaar, Den Haag en Gouda gingen met elkaar in discussie over erfgoed bescherming. Vanuit Heemschut Zuid Holland kwam ook de realisatie van de maquette van het Korenmetershuisje in Madurodam tot stand. ZEELAND Het geld werd gedeeltelijk besteed aan de restauratie van het trafohuisje in Groede. NOORD-BRABANT Er werd een fotowedstrijd georganiseerd onder scholieren: Verken je weg van huis naar school met daaraan gekoppeld de realisatie van een website. AMSTERDAM In het Concertgebouw wordt in het jaar 2012 het gerestaureerde gebrandschilderde raam met de voorstelling van Polyhymnia na vele jaren afwezigheid weer terug geplaatst. LIMBURG Heemschut Limburg stelde een eigen jubile umboek samen met als titel Erf Goed! Hierin vertellen bekende Limburgers over wat zij het meest bescher- menswaadige erfgoed in de provincie vinden. De aanbieding vond plaats op 19 januari 2012. Publieksmanifestaties georganiseerd door de verschillende provinciale provincies versterkten de bekendheid van de vereniging. Een en ander kwam onder meer tot uitdrukking in artikelen in de lokale en regionale pers en aandacht op radio en televisie. Een bijzondere uiting van het werk van Heem schut is het uitschrijven van een wedstrijd voor architecten en stedenbouwkundigen rond de Wegh der Weegen, een 17de-eeuwse doorgaande route in de provincie Utrecht. Deze wedstrijd werd door de Provinciale Commissie Utrecht georganiseerd. Het trafohuisje in Groede en het Glas-in-loodraam in het Concertgebouw zijn voorbeelden van het nieuwe elan van Heemschut om door kleinschalige objecten te verwerven en hun restauratie mogelijk te maken en zo erfgoed voor de toekomst te bewaren. Bijdragen en sponsoring Uit het bovenstaande mag blijken dat het hele jaar door tal van activiteiten werden georga niseerd. Dit kon gerealiseerd worden dankzij financiële bijdragen van velen. In het bijzonder willen wij de volgenden noemen: Allereerst de Heemschutleden die in totaal 90.000 hebben geschonken. De BankGiro Loterij doneerde een bedrag van 200.000, het Prins Bernhard Cultuurfonds 5.000, SNS-Reaal fonds 10.000, het Kat- tendijke-Druekerfonds 3.000, Koninklijke Woudenberg Ameide 5.000, Van Hoogevest Architecten te Amersfoort 1.500, Van der Leij Bouwbedrijven in Amsterdam 5.000, Van Dinther Bouwbedrijf BV te Schaijk 250, aannemingsbedrijf Nico de Bont BV uit Vught 250, Nationale Vastgoed Groep Leiden 4.000, de Provincie Zuid-Holland 4.000 en stichting Boei in Hoevelaken 2.500. Daarnaast zijn er velen geweest die bedragen of diensten (tevens) in natura hebben gesponsord. In het bijzonder zijn dat: Bureau Monumenten Et Archeologie van de gemeente Amsterdam, het Ministerie van OCEtW, Van der Leij Bouwbe drijven uit Amsterdam en Van Oordt Suikerver pakkingen. 8 Heemschut Jaarverslag 2011 -v

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 8