Eeuwfeestverslag Activiteiten op landelijk niveau Ter voorbereiding van het Eeuwfeest in 2011 heeft het Algemeen Bestuur van Heemschut in 2007 een Eeuwfeestcommissie benoemd. Medio 2008 werden de eerste contacten gelegd met het Secretariaat van H.M. de Koningin over haar mogelijke betrokkenheid bij het Eeuwfeest. Tegelijkertijd werden ook de eerste reserve ringen voor de Ridderzaal gemaakt. De vroege aanvang heeft ook mogelijk gemaakt dat zeer tijdig een aanvraag kon worden ingediend bij de BankGiro Loterij, welke gehonoreerd werd met een bedrag van 200.000 euro. TIJDENS HET EEUWFEESTJAAR zijn dertien landelijke activiteiten georganiseerd die bewust over het hele jubileumjaar werden ver spreid. De bedoeling is geweest om telkens een andere doelgroep te bereiken, zodat het Eeuw feest maximale bekendheid en een maximaal draagvlak voor Heemschut genereerde. Als doelgroepen zijn vooraf geïdentificeerd: leden, actieve leden, gelijkgezinde verenigingen, jongeren, gesprekspartners, zoals de Rijksdienst Cultureel Erfgoed, centrale en lagere overheden, sponsoren, geldschieters en stakeholders, zoals leveranciers, actieve partijen in de bouw en dergelijke. willigers van Heemschut ook in 2012 en volgende jaren de kans om de Erfgoedvereniging tijdens publieksactiviteiten beter te kunnen promoten. Anneke van Dok-van Weele krijgt de Europa Nostra Award uitgereikt. Foto Ruben Renaud Restauratiebeurs De tweejaarlijkse Restauratiebeurs in Den Bosch vond plaats van 14-16 april en trok 8.000 geïn teresseerde bezoekers. Heemschut deelde daar ruim 1.000 draagtassen met promotiemateriaal uit. Op de tas stond het opvallende Eeuwfeest logo. Heemschut ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Bond en de niet aflatende inzet met behulp van vrijwilligers voor het behoud van cultureel erfgoed, uit handen van Eurocom missaris Androula Vassiliou en de President van Europa Nostra Placido Domingo de European Heritage Award. Onder de gasten waren tal van Heemschutleden. Start Eeuwfeest De start van het Eeuwfeestjaar vond plaats op 2 februari in het gebouw De Bazel in Amsterdam. Daarbij waren ruim 300 personen aanwezig. Dit evenement werd opgeluisterd door onder andere burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam. Een nieuwe 'digitale plaquette' op de Munttoren werd bij die gelegenheid onthuld. Dit memoreert het feit dat op die plek, precies honderd jaar geleden, de Bond Heemschut werd opgericht. Mobiele tentoonstelling Ten ondersteuning van de festiviteiten werden er 26 tentoonstellingspanelen over Heemschut gemaakt. Deze mobiele panelen bieden de vrij- Bijzondere AVL De bijzondere Algemene Vergadering van Leden vond plaats in de Ridderzaal in Den Haag op 14 mei. De beschermvrouwe van Heemschut, H.M. de Koningin, vereerde de vergadering met haar aanwezigheid. Hierbij waren bijna 500 leden en relaties aanwezig. De opening van de vergadering geschiedde op regeringsniveau door drs. Halbe Zijlstra, Staatssecretaris voor Cultuur. Europa Nostra Tijdens het congres van Europa Nostra, gehouden te Amsterdam van 8 tot 12 juni, verzorgde Bond Heemschut een bijdrage over de inzet van vrijwilligers in het erfgoedveld. Heemschut was covoorzitter van de belangrijkste workshop. Ook was Heemschut met een stand vertegenwoor digd. Op de afsluitende avond, in een afgeladen Concertgebouw, ontving de Voorzitter van Heemschut postzegels In de Amerikaanse ambassade in Den Haag vond op 22 augustus door Post-NL de uitreiking plaats van een aan Heemschut gewijd postzegelvel. Op het velletje zijn zes Nederlandse bouwwerken afgebeeld die dankzij de inzet van Heemschut in de afgelopen 100 jaar zijn behoed voor afbraak. Post-NL onderstreepte met deze uitgifte het maatschappelijk belang van Bond Heemschut. 6 Heemschut Jaarverslag 2011 ssKossvsRsnicmc

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 6