Samen met de Archeologische Werkgemeen schap Nederland (AWN), Vereniging van Vrijwil ligers in de Archeologie, heeft Heemschut een reactie gegeven op de concept-struetuurvisie Infrastructuur en Ruimte en het bijbehorende plan-MER. Beide organisaties pleiten voor een betere borging van cultuurhistorie in ruimtelijke plannen nu de rijksoverheid deze taak neerlegt bij provincies en gemeenten. Het voornemen om het aantal rijksmonumenten in overheidsbezit te verkleinen werd in het verslagjaar door Heemschut met een kritische blik gevolgd. Tot op heden zijn er geen concrete voorstellen gedaan om het bezit af te stoten. FIM De Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) vervult sinds haar oprichting in 2010 een belangrijke taak in de landelijke belangen behartiging. Naast andere koepels, zoals de Federatie Grote Monumentengemeenten, komt FIM op voor de collectieve belangen van het particuliere monumentenveld. In het verslag jaar presenteerde de FIM zich onder andere bij staatssecretaris Halbe Zijlstra. Voorts werd ingezet op de kennismaking met de leden van de vaste Kamercommissie. Eind 2011 telde de FIM 35 aangesloten organisaties. Het secretariaat van FIM is ondergebracht bij Heemschut, direc teur Karei Loeff is secretaris van de vereniging. Meer informatie: www.fimnederland.nl Erfgoedstem 2010 Met een jaarlijkse financiële bijdrage onder steunt Heemschut de Erfgoedstem. Deze digitale nieuwsbrief verschijnt wekelijks. Vanuit de Stichting Erfgoedlab wordt de nieuwsbrief gratis verzonden aan abonnees. Het is een soort digi tale knipselkrant en bevat nieuws over erfgoed, gepubliceerd in lokale, regionale en landelijke media. Voor financiering van de Erfgoedstem is in 2011 mede een beroep gedaan op de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Met de RCE is een intentieovereenkomst gesloten voor opname van de nieuwsbrief in de te vernieuwen website www.monumenten.nl. De erfgoedstem is te ontvangen door zich aan te melden op www.erfgoedstem.nl Een groot aantal belangstellenden volgt het nieuws inmiddels ook via Twitter. De uitreiking van de prijs voor de Beste Erfgoedgemeenten van Nederland. Van links naar recht: Rob Zethoven, voorzitter van de Havelter Molen, Anry Klein Deters, wethouder van de gemeente Westerveld, Halbe Zeilstra, staatssecretaris van OCW en Bernhard Stik- fort, ambtenaar bij de gemeente Westerveld Erfgoedprijs Op 17 november werd voor de tweede keer de prijs voor Beste Erfgoedgemeente van Nederland uitgereikt. De prijs is bedoeld voor gemeenten die hun cultureel erfgoed zorgvuldig beheren en daaruit een opvallend economisch en cultureel rendement weten te halen. De jury bestaat uit Arno Brok, burgemeester van Dordrecht, Lies- beth van der Pol, architect, Jan van der Voorden, plaatvervangend directeur Rijksdienst Cultureel Erfgoed, Andries Ponsteen, directeur Erfgoedhuis Zuid-Holland, Paul Spies, directeur Amsterdam Museum en Karei Loeff, directeur Heemschut. De winnaar in 2011 was de Drentse gemeente Westerveld. De winnende gemeente krijgt een geldbedrag van 25.000 euro voor een erfgoed project, beschikbaar gesteld door de BNG. Kijk voor meer informatie op: http://erfgoed- agenda20H.nl/erfgoedgemeente2011/ Wiki loves Monuments Voor het tweede jaar riep Wikimedia Nederland erfgoedliefhebbers op foto's te maken van rijks monumenten in Nederland. Wiki loves Monu ments is een fotowedstrijd om de zichtbaarheid van rijksmonumenten in Wikipedia te vergroten door meer vrije foto's van rijksmonumenten beschikbaar te krijgen. Heemschut ondersteunde dit initiatief met het aanbieden van een aantal prijzen en publiciteit rond dit vrijwilligersinitia- tief. Op 5 november werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars. De winnende foto's vindt u op www.wikilovesmonuments.nl Jaarverslag 2011 Heemschut 5 DE WINNENDE GEMEENTE VAN DE BTViG 6BF60E.DPR»

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 5